Babiš junior „zastaven“, policie ho však ještě pozve

11.02.2020 8:21 | Zprávy

Reportéři ČT novináře Marka Wollnera se v souvislosti s rozhodnutím státního zástupce Jaroslava Šarocha zastavit stíhání premiérova syna Andreje Babiše mladšího v kauze kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo rozhodli případ znovu zrekapitulovat. Šaroch podle Wollnera případ uzavřel „velmi podivně“. Promluvili reportéři Sabina Slonková a Jiří Kubík, jejichž reportáž v pořadu Zvláštní vyšetřování na serveru Seznam Zprávy přinesla v listopadu předminulého roku otázky ohledně údajného únosu Andreje Babiše mladšího na Krym. A přišlo též upozornění, že Babiše juniora ještě jeden výslech čeká.

Babiš junior „zastaven“, policie ho však ještě pozve
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci komentuje kauzu Čapí hnízdo.

Podle Wollnera státní zástupce Jaroslav Šaroch minulý týden uzavřel případ stíhání Andreje Babiše juniora „velmi podivně“. Narážel zejména na to, že Babiše policie nikdy ani nevyslechla. „Cesta k tomu byla poměrně klopotná – vedla od Národního ústavu duševního zdraví v Klecanech přes válečné území na Ukrajině v doprovodu manžela ošetřující lékařky až po únik do Švýcarska. Dramatický případ muže, kterého do kauzy Čapí hnízdo zatáhl jeho otec, nynější premiér Andrej Babiš,“ rekapituloval. 

V pořadu vystoupili i autoři reportáže o synovi premiéra Sabina Slonková a Jiří Kubík. Právě jejich reportáž v pořadu Zvláštní vyšetřování na serveru Seznam Zprávy odstartovala celou kauzu, jež týdny hýbala v Česku politickým děním. 

Andreje Babiše mladšího objevili reportéři ve Švýcarsku. „Pozitivně si pamatuji, že jsem něco s Čapím hnízdem podepisoval. Nevěděl jsem vůbec, co podepisuji,“ uvedl jim tehdy Babiš mladší. Mimo jiné také přiznal, že po zahájení trestního stíhání jeho otec chtěl, aby zmizel, a on se tak ocitl až na Krymu. Tam byl podle svých slov, jež zaslal policii, unesen.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NATO se kvůli Ukrajině prakticky rozpadne, začalo kolovat

10:51 NATO se kvůli Ukrajině prakticky rozpadne, začalo kolovat

V tuto chvíli platí, že jednotlivé členské státy NATO podporují ruské agresi se bránící Ukrajinu. Je…