Babiš dnes na dálku jednal i s předsedy vlád zemí visegrádské čtyřky (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko). „Říkali jsme Michelovi naše názory, že je potřeba vyjasnit ty úvěry, za jakých podmínek to je. My jako V4 na to ještě nemáme úplně jednotnou pozici,“ sdělil s tím, že V4 bude pozici ladit ve čtvrtek 11. června v Brně.
„Chybí nám tam podmínky úvěru, jak se to má splácet, kdo to má splácet,“ dodal premiér. Předsedové vlád V4 prý stále nemají veškeré informace, aby došli ke shodě na společném postupu. „Jednoznačný postoj je v tom, že my jsme chudší země a že zkrátka se má pokračovat v konvergenci a vyrovnávání bohatství v rámci Evropské unie. To tenhle návrh fondu obnovy nezabezpečuje,“ sdělil český předseda vlády..

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab