Na sporný podpis upozornil server již letos v březnu. Posudek si nechala vyhotovit Policejní akademie, kde Laube studoval. I přestože znalec disponoval několika desítkami podpisů k porovnání, podpis za zfalšovaný považovat nechce. Tvrdí pouze to, že s největší pravděpodobností nepatří hodnotiteli práce.
Podpis oponenta Petra Kroupy ve čtyřicetistránkové diplomové práci Úloha práva a policie ve světle Schengenských dohod se běžným okem liší od toho, který běžně používá. Práce byla připuštěna k obhajobě, neboť podle Kroupy i vedoucího Daga Sedláčka splňovala všechny požadavky.
Původní text ZDE.
„Znalecký posudek konstatoval, že sporný podpis na oponentském posudku není s vysokou mírou pravděpodobnosti podpis Petra Kroupy. Kroupa před vyhotovením a znovu po vyhotovení posudku písemně prohlásil, že jde o jeho pravý podpis,“ uvedl prorektor Policejní akademie pro vnější vztahy František Hřebík. K podpisu se také vyjádřila znalkyně oslovená serverem Lidovky.cz Helena Hornychová. Ta konstatovala, že v předložených podpisech převažují rozdílné znaky. Upozorňuje například na rozdílné psaní písmena K, tvar spodní linie a výškový průběh středního písma.
Kroupa se k celé věci vyjadřovat nechce, i přestože stále tvrdí, že jde o jeho podpis. „Pan Kroupa dvakrát písemně prohlásil, že podpisy na oponentském posudku a i na protokolu o obhajobě diplomové práce jsou jeho pravé podpisy,“ řekl Hřebík.
Podpis však není jediným sporným předmětem diplomové práce. Otazníky vzbuzovaly i rozsah práce či citování zdrojů. Laube se však brání, že rozsah stran měl dán katedrou. „Vedoucí práce poté v průběhu psaní text korigoval, kolik má být teorie a kolik praxe,“ řekl Laube letos v březnu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef