Jen za polední tři měsíce prožila Velká Británie tři velké teroristické útoky. Podle britské premiérky Theresy Mayové už toho bylo dost a obyvatelé ostrovního království tomu učiní přítrž. Podle Spencerové se to však Mayové ani jiným Britům nepodaří, dokud si nepřiznají, v čem tkví jádro pudla.
„Táž Theresa Mayová dostala – ještě ve funkci ministryně vnitra – od tehdejšího premiéra Davida Camerona v prosinci 2015 za úkol vypracovat zprávu o financování a podpoře džihádistických skupin. Zpráva není dodnes hotová, k dispozici ji dostane až nová vláda po volbách, ale ministerstvo vnitra připouští, že ani poté nejspíš nebude zveřejněna, protože její obsah bude „velmi citlivý“. Čili bude s největší pravděpodobností ukazovat na Saúdskou Arábii. Ta ideologicky stojí na nenávistném wahhábismu, který za svůj přijal i Daeš, podle něhož je Západ zodpovědný za veškerý ústup islámu ze světového výsluní. Londýn ale chce Saúdům dál lukrativně prodávat zbraně, stejně jako to při své „vyšťavovací“ návštěvě učinil nedávno Donald Trump. A ještě větší radost (pro svá konta) mají britské „elity“ z obřích saúdských investic. Díky nim jsou sto „vysekat“ tmářské feudály z jakékoli odpovědnosti za cokoli, podporu terorismu nevyjímaje,“ píše analytička.
Různé skupiny z Perského zálivu financují v západní Evropě mešity, kde kážou radikální duchovní a vychovávají tak další radikály. Němci či Britové to vědí, ale nic proti tom už nedělají. Radikální duchovní přitom vyzývají i k likvidaci nevěřících, tedy z jejich pohledu i k likvidaci křesťanů. A mají naději, že se jim to může podařit. Stačí si vzpomenout na tisíce bojovníků Islámského státu v Iráku a Sýrii, kteří teď sice prohrávají válku, ale stále žijí, takže se mohu vydat do Evropy a vraždit přímo na starém kontinentu.
„Oddělit teroristy od režimů v Saúdské Arábii nebo Kataru sice lze, ale jen za předpokladu, že bude akceptován „rozdíl“ mezi těmi, kdo bojují a vraždí, a těmi, kdo „jen“ financují a inspirují. Tento očividný – a očividně nebezpečný – nesmysl západní elity kvůli bratření se s těmi bohatými a „jen financujícími a inspirujícími“, zakrývají dělením muslimů na „dobré“ a „špatné“, opakováním, že „Asad musí padnout“ nebo planými výzvami, aby si muslimové sami nastolili „pořádek“. Nesmějí se přitom ale dotknout „přátelských“ wahhábistických ropných a plynových režimů, samozřejmě. Přinejmenším, dokud mají peníze,“ shrnuje celý problém Spencerová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp