Berlín neumí „vyhodit“ neúspěšné žadatele o azyl. Zůstávají v Německu celé roky

23.09.2016 15:55 | Zprávy

Němci nezvládají z vlastní země fyzicky vyhostit neúspěšné žadatele o azyl. Nejde přitom ani tak o migranty, kteří do Německa dorazili v průběhu loňského roku. Jde o neúspěšné žadatele o azyl, kteří zůstávají v Německu už šest let. Stojí také za pozornost, že většinou nejde o Syřany. Mezi odmítnutými žadateli o azyl najdeme především Turky, Srby a občany Kosova.

Berlín neumí „vyhodit“ neúspěšné žadatele o azyl. Zůstávají v Německu celé roky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Spolkové republiky Německo

„Vláda v Berlíně včera zveřejnila, že koncem června žilo v Německu 550 tisíc odmítnutých žadatelů o azyl, přičemž 406 tisíc z nich tam pobývá déle než šest let. Mezi důvody, proč jejich návrat do země původu trvá tak dlouho, jsou chybějící dohody mezi státy a i ‚velkorysé‘ lékařské posudky,“ píší páteční Lidové noviny.

Nelichotivá zpráva přichází v době, kdy Berlín mění přístup k migrantům. Kabinet v Berlíně plánuje omezit příval uprchlíků. To se díky uzavření balkánské cesty a dohodě s Tureckem do značné míry podařilo. Dnešní problém Německa tedy tkví v tom, že neumí „vyhodit“ ty, o nichž bylo rozhodnuto, že nárok na azyl nemají. Stojí také za pozornost, že nejde o běžence z válkou zmítané Sýrie. Nejvíc migrantů, kteří odmítají opustit zemi, pochází z Turecka, ze Srbska a z Kosova. Údaje vyplývají z informací, které byly předloženy na půdě německého parlamentu během poslaneckých interpelací.

„Nemocní“ mladí muži

Neúspěšní žadatelé o azyl by měli obratem zamířit domů. Snaží se však bránit vyhoštění tím, že chodí k lékaři s údajnými onemocněními, kvůli kterým nemohou odjet ze země. A lékaři vycházejí migrantům vstříc. Vláda v Berlíně proto v únoru tohoto roku rozhodla, že cesta domů může být odložena jen v případě, že migrant trpí nemocí ohrožující život. Toto nařízení však zatím nebylo důsledně aplikováno, na což poukazuje vláda v Berlíně.

„Není možné, že sedmdesát procent mužů mladších čtyřiceti let je před plánovaným vyhoštěním prohlášeno za nemocné a neschopné přepravy,“ řekl německý ministr vnitra Thomas de Maiziere. Faktem také je, že situaci komplikují migranti i tím, že schovávají děti u příbuzných, aby nebylo možné vykázat ze země všechny najednou. Nemluvě o tom, že některé dohody o navrácení migrantů do zemí původu jsou nastaveny tak, že může trvat i 25 let, než k tomu opravdu dojde. Přesně tak tomu je u žadatelů o azyl z afrického Maroka.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Michal Zuna byl položen dotaz

Jaká je podle vás pravděpodobnost, že na nás Rusko zaútočí?

Tvrdíte, že je třeba si ho držet co nejdál od těla, to nerozporuji, na druhou stranu, myslíte, že má Ukrajina šanci ho vojensky porazit i se vší pomocí od jiných států, včetně nás? Protože zatím to tak nevypadá a je mi tak Ukrajiny i líto. Myslím, že vyhasí strašně moc životů a ,,zbytečně", že tato ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kecy, ozvalo se, když bránili Fialu kvůli cenám másla

12:07 Kecy, ozvalo se, když bránili Fialu kvůli cenám másla

„Ceny neurčuje premiér. Ceny určuje trh.“ Tak brání institut Pravý břeh premiéra před nařčeními, že …