Šlesingr si nemyslí, že ohledně dopingu je situace v biatlonu horší než v jiných sportech. Kdo prý jezdí mistrovství světa, nemusí být pod dopingem.
Odmítl, že by byl zaměřen proti Rusům. „Bohužel v historii byla větší polovina všech případů z jedné země, to je problém,“ naznačil, že ruští biatlonisté mívají často pozitivní dopingové nálezy.
Přiznal, že jej řada lidí osočuje z toho, že je rusofob. „Tak to vůbec není, tyto praktiky mně vadí i u jiných států. Ukrajina na tom taky není dobře,“ poznamenal.
Podle jeho názoru by postihy pro konkrétní závodníky i pro národní federace měly být takové, aby je od dopingu odradily. Zároveň přiznal, že každé zabezpečení se dá obejít. A tak je tomu i v případě dopingu.
Upozornil také, že jakmile si nějaký závodník odpyká trest, může si dělat, co chce. Není tak možné, aby někdo, u koho byl objeven doping, měl zákaz startovat na olympiádě.
Rusku se podařilo získat pořadatelství mistrovství světa v biatlonu v roce 2021 v Ťumeni. Podle Šlesingra je ale konání mistrovství v Ťumeni ohrožené. „Pořadatelství země, která nemá schválený antidopingový program, je problém,“ vysvětlil.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam