„Musíme se pohybovat v realitě. Myslím si, že je někdy pro občany těžké to vnímat, ale řada trestních věcí je před soudem. Reálně můj úřad dělá to, co se očekávalo. Nemůžeme sklouzávat k paušalizování a bagatelizování těchto věcí. Musíme každý případ posuzovat individuálně,“ zdůraznila dáma.
Vyjádřila se také k verdiktu Ústavního soudu, podle něhož se kauzy občanů ne vždy dostanou k soudům, kterým by případy měly náležet. Soudci poznamenali, že si státní zástupci někdy vybírají raději soudy, které jsou jim více nakloněny. Bradáčová zdůraznila, že v minulosti už Ústavní soud řekl, že přiřazení kauzy např. v případě paní Nagyové-Nečasové bylo v pořádku, když o její vazbě rozhodoval soud v Ostravě.
Nakonec došlo i na otázku, zda se budou státní zástupci navzájem špehovat, jak se o tom spekulovalo v médiích. „Musím říci, že se rozhodně špehovat nebudou. Ale požádala jsem své kolegy, aby mi přinesli informace o tom, zda je oprávněná kritika soudců, kteří říkají, že státní zástupci nejsou dost aktivní v řízení před soudem, a soudci potom musejí jejich práci suplovat,“ popsala situaci Bradáčová. To, jakým způsobem budou informace získány, už je podle Bradáčové lhostejné.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp