O jeho pád se zasloužily orgány činné ve vyšetřování organizovaného zločinu, kterým Nečas sám rozvázal ruce. „Možná byla naše velká chyba, že jsme automaticky předpokládali, že když někomu takzvaně rozvážeme ruce, on bude cítit větší společenskou zodpovědnost. Tito lidé však nebyli na větší odpovědnost připraveni,“ konstatuje expremiér. Jako zajímavá ilustrace tohoto přístupu podle něj slouží fakt, že státní zástupce podával žádost na prohlídku v Úřadu vlády v době červnových povodní, kdy musel vědět, že takový krok destabilizuje vládu v době nouzového stavu.
Podle Nečase je mezi státními zástupci drtivá většina poctivých odborníků. „Část lidí ale mentálně uvízla někde úplně jinde, v systému generální prokuratury, který směřuje k jakobínské podobě orgánů činných v trestním řízení,“ prohlašuje bývalý předseda vlády. Větší důvěru má naopak v soudy, i když i tam jsou prý slabé články. Existují prý takoví soudci, o kterých i prokurátoři vědí, že ať je požádají o schválení jakéhokoliv odposlechu nebo domovní prohlídky, vždy rádi vyhoví.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav