Buď si to uvědomí, nebo bude problém... Patrik Nacher zasadil ránu Fialovi a spol. Toto musí skončit

01.02.2022 17:24 | Rozhovor

„Lidé by měli znát odpověď na otázku, jak je možné, že Česká republika je energeticky soběstačná, elektrickou energii vyváží, a přesto koncový spotřebitel platí víc než v některých zemích, které ji dovážejí,“ domnívá se poslanec hnutí ANO Nacher a chystá interpelaci na ministra průmyslu a obchodu. Vysvětluje i dlouhé jednání Sněmovny při vyslovování důvěry vládě. „Musím připomenout, že současná koalice, minulá opozice, hodila bumerang. Obstruovala, kde mohla. U stavebního zákona, EET, Dukovan, dovolby členů Rady České televize. Na jedné schůzi v jednom dni si vzali kontinuálně na sebe navazujících jedenáct a půl hodiny pauz. Teď je to rozčiluje,“ okomentoval.

Buď si to uvědomí, nebo bude problém... Patrik Nacher zasadil ránu Fialovi a spol. Toto musí skončit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Patrik Nacher

Poslanec hnutí ANO Patrik Nacher si po volbách založil YouTube kanál s rubrikou nazvanou Dvojí metr. „S občany aktivně komunikuji na sociálních sítích – Twitteru a Facebooku. Řekl jsem si, že to v novém volebním období doplním o YouTube kanál, o videa. Budu tam dávat výstupy z médií, projevy v Poslanecké sněmovně, aby bylo vidět, že opravdu vystupuji, a to věcně, k odborným záležitostem, a že se zabývám ochranou spotřebitele, ale i třeba politickou korektností,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz.

„Název rubriky Dvojí metr pak použiji i pro svoji další knihu, kterou budu psát. Rubriku mám rozdělenou na čtyři základní kapitoly. Aktuality z politiky, co se stalo za poslední týden. Ochrana spotřebitele, to znamená nějaké osvětové věci a informace jako například Milostivé léto, energošmejdi, zákony, které probíráme na ochranu spotřebitele, hromadné žaloby a podobně. Pak je to politická hyperkorektnost, to bych nebyl já, abych to tam neměl. Dále dvojí metr, kde si všímám věcí, které jsou sice černé na bílém, ale nemusejí být černobílé. Kde to, co jednou vadí, podruhé ta sama situace nevadí. Poslední část jsou zajímavosti ze sociálních sítí. Když narazím na nějakou repliku, text, dám to tam a komentuji,“ objasnil.

„V rámci těch aktualit se nedalo nekomentovat, že jsem měl pocit, že když už docházejí různé mutace, tak se zmutovala chřipka s covidem a nazvalo se to chřipcovid. Což už u spousty lidí může – jakkoliv je to vážná věc – vyloudit úsměv na rtu. Ani ve snu mě nenapadlo, že během následujícího týdne vznikne kombinace delty a omikronu a nazve se to deltakron. Stejně jako na nápad v Austrálii povinně očkovat proti covidu domácí zvířata,“ upozornil s tím, že se věci vždy snaží vysvětlovat. „U toho očkování samozřejmě vím, že domácí zvířata mají dávno povinné očkování proti vzteklině, psince a tak. To jsou však vakcíny trvalé, dlouhodobé. Ne jako proti covidu, kde se to i u lidí mění. Co mělo být navždy, je na rok. Co mělo být na rok, je na devět měsíců. Co mělo být na devět měsíců, je na šest měsíců. Mění se to za pochodu. Není to klasická vakcína, jako když jdete na tetanovku a víte, že znova tam půjdete až za 15 let,“ upozornil.

Elektřinu vyvážíme. Proč za ni platíme více než v zemích, které ji dovážejí?

Důležité téma, které pražský poslanec také rozebíral ve Dvojím metru, byla vysoká a stále stoupající cena energií v zemi, která elektrické energie vyrábí dostatek. „Snažil jsem se to popsat na grafu, aby lidé viděli, jak se u nás vyrábí elektřina, respektive z jakých zdrojů. Jaké místo tam má jaderná energetika, uhlí, plyn. Aby to bylo vizuálně krásně vidět. V momentě, kdy tyto tři zdroje elektřiny úplně nesmyslně škrtnete – kvůli Green Dealu, politice a nejasnostem (i to jádro není úplně jisté), aby si to lidé představili, zda je to udržitelný stav,“ konstatoval. K tomu je ovšem třeba přičíst i to, že se spalovací motory u aut nahradí elektrickými. „To znamená, že kromě současné spotřeby se k tomu musí přičíst obrovská další spotřeba. Vím, o čem mluvím, protože mám elektroauto. Vím, jaké má plusy a jaké minusy. Kdybychom škrtali první tři položky – jádro, uhlí, plyn – a přidali elektroauta, tak to nevychází. Jsou to jednoduchá čísla,“ vypočítal.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

náměstci

Dobrý den, nemyslíte, že není problém jen v počtu náměstků, ale celkově? Nač potřebujeme tolik ministrů, ale třeba i zákonodárců? Já myslím, že kdyby jich bylo třeba o 1/3 míň, klidně i o polovinu, nic by se nestalo. A vůbec nač je třeba tolik úředníků, poradců a bůh ví koho ještě? Není tohle cesta,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Hoffman a co je nutné: Porazit cenzory i byrokraty, vzít rozum do hrsti

4:44 Ivan Hoffman a co je nutné: Porazit cenzory i byrokraty, vzít rozum do hrsti

POHLED IVANA HOFFMANA „Vždy zde bude strach, že slovo změní svět. Současně zde vždy bude víra, že um…