„Demonstrace u Sněmovny na podporu toho či onoho politického rozhodnutí jsou legitimní a patří k demokracii. Demonstrace u soudu na podporu toho či onoho rozsudku o vině a trestu jsou nešťastným nepochopením principů právního státu. To se nemělo stát,“ poznamenal na svém twitterovém účtu Miroslav Kalousek.
Demonstrace u sněmovny na podporu toho či onoho politického rozhodnutí jsou legitimní a patří k demokracii. Demonstrace u soudu na podporu toho či onoho rozsudku o vině a trestu jsou nešťastným nepochopením principů právního státu. To se nemělo stát. https://t.co/5i0UaMn4Z1
— Miroslav Kalousek???????? (@kalousekm) September 12, 2022
„Zakázané to není a je to jinde i obvyklé. Jde-li o vyjádření občanského postoje, tak to nevylučuji. Klec s kavalcem předjímá rozhodnutí, ale to není u autorů nikterak překvapující, spíše naivní a nepřiměřené,“ okomentoval Stanislav Křeček, veřejný ochránce práv, ombudsman.
„V některých zemích bývá porota během procesu izolovaná od světa, ani noviny nesmí číst. To je asi extrém. Ale úplně opačný extrém je ten náš. Dostat soudce pod tlak všemi prostředky, hlavně aby rozhodl na objednávku,“ konstatovala Daniela Kovářová, prezidentka Unie rodinných advokátů, kandidátka na senátorku, bývala ministryně spravedlnosti.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Oldřich Szaban