„Já mám obavu, že Evropa není dostatečně připravená. Už jenom proto, že vedení EU, resp. její manažerské struktury reagují s obrovským zpožděním,“ posteskl si Babišův poslanec. I my jsme sice součástí EU, ale klíčová rozhodnutí nepadají u nás.
Hosté se shodli na tom, že lodě by vůbec neměly ze severní Afriky vyjíždět. „Pokud už se uprchlíci dostanou na lodě a pak na moře, už je pozdě,“ doplnil Rais. Proto bychom měli pomáhat státům na severu Afriky v rozvoji. Pořád nás to vyjde levněji než péče o migranty na našem území.
Langšádlová v této souvislosti připomněla, že EU už jedná s libyjskou vládou, a to je třeba ocenit. Pokud jde o dohodu s Tureckem, ta nám podle Langšádlové měla získat čas. „Čas, v němž musíme dostat vlastní hranice pod kontrolu,“ zdůraznila dáma. Turecko prý této situace zneužívá a my se na něj nesmíme spoléhat. V obecné rovině ocenila, že česká vláda postupuje racionálně v migrační krizi. „Pokud tedy pomineme určité excesy, jako např., s politováním musím říci, u našeho pana předsedy,“ zaznělo z úst Langšádlové, která se přitom významně dívala na Raise. „Pan místopředseda vlády si ne vždy uvědomuje ty evropské souvislosti,“ prohlásila Langšádlová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp