Bývalý velvyslanec Japonska v ČR přiznal u soudu vraždu syna

11.12.2019 13:00 | Zprávy

Bývalý japonský velvyslanec v České republice Hideaki Kumazawa se dnes před soudem přiznal k červnové vraždě svého čtyřiačtyřicetiletého syna, kterého považoval za nebezpečného. Přiznání šestasedmdesátiletého někdejšího diplomata zaznělo v první den soudního procesu, který je s Kumazawou veden v Tokiu. Informovala o tom agentura Kjódó, zprávu převzala ČTK.

Bývalý velvyslanec Japonska v ČR přiznal u soudu vraždu syna
Foto: red
Popisek: Japonská vlajka

Kumazawa na svého potomka zaútočil kuchyňským nožem po hádce. Čtyřiačtyřicetiletý muž po bodných zraněních do hrudníku silně krvácel a po převozu do nemocnice zemřel. Kumazawa, který byl velvyslancem v Česku v letech 2005 až 2008, policii sám přivolal na místo činu.

Kumazawa už dříve vyšetřovatelům řekl, že jeho syn nevycházel z domova a vůči rodičům se choval násilnicky. Důvodem podle něj mohlo být to, že byl na prestižní střední škole šikanován.

Po vystudování střední školy žil syn nějakou dobu sám v jiném bytě, letos koncem května se ale nastěhoval zpět k rodičům. Kumazawa řekl, že se syna bál. Otec se synem se 1. června ošklivě pohádali a Kumazawa na svého potomka vzal nůž.

Krátce předtím, než Kumazawa syna zabil, Japonskem otřásl jiný útok, při němž padesátiletý muž napadl nožem školačky na autobusové zastávce. Dva lidi usmrtil a 17 zranil.

Kumazawa podle červnových zpráv japonských médií vyšetřovatelům řekl, že útok na školačky ve městě Kawasaki jižně od Tokia zvýšil jeho strach ze synova násilnického chování. Útočník z Kawasaki byl stejně jako Kumazawův syn středního věku a prakticky nevycházel ven z bytu. Krátce po činu spáchal sebevraždu. Dnes u soudu ale obžaloba ani obhajoba útok nožem na školačky v Kawasaki nezmínily.

Uvedené dva násilné činy v Japonsku znovu přitáhly pozornost k fenoménu takzvaných hikikomori, což jsou lidé, kteří se uzavírají před společností a měsíce až roky nevycházejí z domova.

Podle průzkumu, který zveřejnila v březnu japonská vláda, je v Japonsku ve věkové skupině od 40 do 64 let více než 610.000 hikikomori. Skupiny, které vznikly na podporu hikikomori, zdůrazňují, že většina těchto lidí není násilnická, jak z některých ojedinělých případů z poslední doby část veřejnosti vyvozuje.

Hideaki Kumazawa působil od konce 60. let na japonském ministerstvu zemědělství, v roce 2001 se stal tajemníkem. Z resortu odešel o rok později po kritice ohledně opatření proti nemoci šílených krav. Následně se v roce 2005 stal japonským velvyslancem v ČR.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Co říkáte na to, s čím aktuálně vláda přichází?

Dobrý den, i když jste byla myslím zvolena za vládní strany, teď si nejsem jistý za kterou, přesto si myslím, že jste objektivní. Zajímal by mě tak váš názor jednak na to, že chce vláda trestat jakousi činnost pro cizí moc, upřímně nechápu ani co přesně je tím myšleno? A pak, že chce zbavit dvojího ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seriál Limity: Žádná sláva. Peníze poplatníků přitom nešly jenom z ČT

15:21 Seriál Limity: Žádná sláva. Peníze poplatníků přitom nešly jenom z ČT

ČT nepřestává diváky zásobovat novou tvorbou, ať už se jedná o pohádky nebo seriály. V novém roce je…