„Čeští občané se na konzulární jednatelství v Kangnungu mohou obracet zejména v případech nouze v důsledku nešťastné události, jako je například odcizení nebo ztráta cestovního pasu,“ uvedlo ministerstvo zahraničí. „Český konzul může našim občanům rovněž pomoci při kontaktování jejich rodin v ČR či při zajištění osobní asistence ve vážných situacích,“ dodal úřad.
Jednatelství je připraveno pomoci také při náhlých vážných onemocněních, úrazech nebo haváriích, odcizení či ztrátě peněz a také při zprostředkování komunikace s místními úřady. Asistence se netýká zajišťování vstupenek na sportovní klání či hledání ubytování.
Pro fanoušky je připravena krizová linka, která bude v provozu po celý den. Češi se mohou obracet také na konzulární oddělení české ambasády v Soulu. Kontakty jsou dostupné na webu ministerstva.
Zajištění konzulární pomoci v místech významných sportovních událostí není pro českou diplomacii novinkou. Zvláštní konzulární pracoviště bylo zřízeno například při letní olympiádě v Londýně v roce 2012. Pomoc pro české fanoušky je pravidelně poskytována také na fotbalových a hokejových šampionátech.
Češi, kteří se vydají na olympiádu do Pchjongčchangu, mohou využít také registrační systém DROZD, který je nově dostupný také jako aplikace pro mobilní telefony. Systém nabízí doporučení na cesty i aktuální informace.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk