Cenzura?! Vše začíná výkřikem zpovykané aktivistky. Petr Žantovský navrhuje razantní řešení

18.07.2020 7:35 | Zprávy

TÝDEN V MÉDIÍCH Genderové šílenství zdaleka ještě není na konci s dechem, jak potvrzuje i aktuální přehled mediálních zajímavostí. U našich západních sousedů si vedení nejsilnější politické strany CDU odhlasovalo, že do pěti let bude mít ve funkcích stejný počet mužů a žen. Pořádné obrátky nabírá i proces zvaný „cancel culture“, tedy kultura rušení. Jak upozorňuje Petr Žantovský, tak vlna této politické korektnosti začíná lézt na nervy i těm, kteří by za jiných okolností možná takové postmoderní kratochvíle podporovali. Jenže přichází doba činů, nejen slov. Genderové šílení se začíná dotýkat už nejen životního stylu, ale i peněženek.

Cenzura?! Vše začíná výkřikem zpovykané aktivistky. Petr Žantovský navrhuje razantní řešení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Žantovský

Netradičně na zahraniční půdě začíná Petr Žantovský pravidelný přehled mediálních zajímavostí. Impulsem k prvnímu tématu byl článek „CDU posvětila genderovou vyváženost do roku 2025“, který vyšel na Novinkách a týká se politiky u našich západních sousedů. „Genderové šílenství dostalo nový politický rámec. Německá CDU se totiž podle informací z tohoto článku zavázala dosáhnout do roku 2025 genderové vyváženosti. Vedení vládnoucí strany si totiž stanovilo, že do zmíněného termínu se zvýší podíl žen ve funkcích v této partaji na 50 procent. Tato kvo-kvo-kvotace má postupnou trajektorii. Od 1. ledna 2021 budou ženy v CDU zastávat 30 procent funkcí, od roku 2023 už 40 procent a v roce 2025 oněch kýžených 50 procent,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

Přitom Křesťanskodemokratická unie má už dvacet let v čele ženu. V letech 2000 až 2018 Angelu Merkelovou, kterou v prosinci 2018 nahradila Annegret Krampová-Karrenbauerová. „Tak nám strana spojená s Mutti Merkel konečně prozradila, kde spatřuje kvalifikační podmínky pro výkon vedoucí funkce: v příslušnosti k pohlaví. Nikdo si neláme hlavu nad tím, zda příslušné dámy budou mít něco v hlavě, podstatné je, co mají ve spodním prádle. Jednu vlnu této dementizace už jsme zažili – ženy chtějí být kvótně zastoupeny ve vedení velkých firem a korporací. Opět jsem neslyšel argument, zda k tomu budou mít patřičné odborné předpoklady, nebo postačí, že nechodí na WC s panáčkem. Kdybychom však chtěli být důslední, tak tyhle kvotační nápady jsou ve své podstatě značně diskriminační,“ tvrdí mediální analytik.

Pohlavní kádrování vede k dalšímu deficitu demokracie

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Novinář Tuna se diví, že lidem vadí drahé máslo. „Mně stačí žervé nebo kozí sýr.“

12:05 Novinář Tuna se diví, že lidem vadí drahé máslo. „Mně stačí žervé nebo kozí sýr.“

S blížícími se Vánocemi se do Česka opět vrací máslová krize. Cena másla v tuzemsku stoupla až o pol…