Češi lžou, udeřil Tomáš Krystlík

17.07.2018 13:48 | Zprávy

Česko-německý spisovatel a žurnalista Tomáš Krystlík, který se dlouhodobě zaměřuje na otázku československých dějin a speciálně českoněmeckých vztahů, včetně poválečného vysídlení Němců z pohraničí, napsal na web ParlamentníchListů.cz pojednání o tom, že prý vysídlení Němců nepřišlo na podnět západních spojenců. Ti to prý prezidentu Benešovi dokonce rozmlouvali.

Češi lžou, udeřil Tomáš Krystlík
Foto: Youtube.com
Popisek: Česko-německý spisovatel a žurnalista Tomáš Krystlík, autor množství článků a esejí, zaměřených na otázky československých dějin, česko-německých vztahů a vysídlení německého obyvatelstva ze Sudet po druhé světové válce

„Čeští historici se snaží zamaskovat skutečnost, že ČSR začala vyhánět své Němce bez svolení spojenců a snaží se tak postupimské konferenci dodat v otázce transferu Němců většího významu lživým tvrzením, že jejím výsledkem byla Postupimská dohoda, aby vina za vyhánění byla sňata z beder Čechů. Výstupem konference byl ale pouze protokol o jednání, postupimská smlouva nebo dohoda tudíž neexistuje. Kdyby se jednalo o platnou mezinárodní smlouvu nebo dohodu, musela by být jako taková ratifikována parlamenty USA, Velké Británie, SSSR a zařazena do sbírky zákonů nebo mezinárodních smluv oněch států, což se nestalo. Nicméně se v ČR dodnes zcela nepravdivě tvrdí, že „se spojenci v Postupimi dohodli a nařídili nám Němce odsunout“. Faktem je, že nic takového spojenci v Postupimi nedohodli,“ píše Krystlík.

Podle Krystlíka objasnil vznik myšlenky na vyhnání Němců sám tehdejší prezident Edvard Beneš. „‚Rozhodli jsme se pro odsun našich Němců do Říše. Spojenci nám toto stanovisko mezinárodně potvrdili.‘ Z jeho slov plyne, že Češi začali vyhánět Němce bez svolení spojenců, protože ‚rozhodli jsme se‘ předchází větě ‚spojenci nám to potvrdili‘. Z textu protokolu Postupimské konference ale vůbec neplyne, že tehdy již probíhající československé vyhánění Němců spojenci Československu ‚potvrdili‘,“ popisuje Krystlík. Beneš podle něj lhal.

Půvdní text ZDE

Krystlík zmiňuje, že první návrh na vysídlení německého obyvatelstva z ČSR vznesla exilová vláda již v roce 1944. Počet vysídlených se v rámci požadavku pohyboval mezi jedním a čtvrt milionem a dvěma miliony. U zbytku Němců prý mělo dojít k přenárodnění. „S tímto záměrem však tvrdě narazila u britských vládních míst, která veřejnou proklamaci o takovém potrestání nevinných považovala za nepřijatelnou,“ píše Krystlík.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hrad ve sporu s tajnými službami. Jde o Vetchého, Foltýna a sbírku na trhaviny

21:34 Hrad ve sporu s tajnými službami. Jde o Vetchého, Foltýna a sbírku na trhaviny

Šéfové českých tajných služeb vyjádřili nespokojenost s kontroverzní sbírkou na plastickou trhavinu …