Česká republika může být bezpečným ostrovem uprostřed všelijakých nebezpečných vln, míní Petr Hannig
01.09.2021 20:50 | Ze sítí
Jedním z dalších hostů pořadu XTalk na televizi XTV Luboše Xavera Veselého byl Petr Hannig. Zpěvák, skladatel, producent, hudební vydavatel a pak také předseda Rozumných, kteří v letošních volbách kandidují do Sněmovny v Alianci pro budoucnost s předsedou Pavlem Sehnalem.
reklama
Veřejnost si Petra Hanniga pamatuje jako posledního prezidentského kandidáta z roku 2018, dříve ale spolupracoval i s Janou Bobošíkovou, když byla europoslankyní. „Vztahy máme neutrální. Ve zlém jsme se nerozešli. Tehdy jsem jenom nesouhlasil s projektem Hlavu vzhůru. Potom se ukázalo, že je to tak, jak říkám. Že jeden druhého vygumuje. Já jsem pokračoval dál. Přejmenoval jsem Suverenitu, kde jsem byl předseda, na Rozumné a teď jsem tady za Alianci pro budoucnost,“ uvedl na začátku Petr Hannig.
„V Alianci pro budoucnost máme nejbližšího partnera, co se názorů týče, Trikolóru. SPD se spíš kryje s dřívějším programem Rozumných. Ale Aliance pro budoucnost má stoprocentní koaliční potenciál. Když nejste ve vládě, nezařídíte nic,“ říká Petr Hannig. Stoprocentní koaliční potenciál vysvětlit tak, že nikomu nebudou vadit.
„Mým programem je zákon o českém jazyku. Nemám rád, když jedu třeba na Václaváku a nikde není vidět český jazyk. To třeba na Slovensku, v Litvě, Estonsku, Lotyšsku či Francii neexistuje,“ uvedl. „Naši kulturu si musíme zanechat a musíme zajistit, aby naše kultura přinášela peníze do našeho státu. Teď je to naopak,“ uvedl Hannig.
Zkušenost hudebního producenta by mu mohla pomoci i v politice. „Říká se, že politika je showbyznys, a to je vidět právě na Tomio Okamurovi, který už osm let říká pořád to samé a ono to zabírá. A to je jako refrén v písni, který musíte do těch lidí dostat. A to bych uměl i v politice,“ věří Hannig.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.