Chroust, chroust. „A kdo to říká? Vy jste se ptal, tak někoho musíte znát.“ Politik brutálně naložil novináři

22.10.2023 21:00 | Monitoring

Nejen u Kanaďanů se v posledních dnech značně proslavil lídr kanadských konzervativců Pierre Poilievre za to, jak s klidem zvládl rozhovor s novinářem listu Times Chronicle, který mu během jedné z otázek začal tvrdit, že se „vydává na populistickou cestu“ a že jej „spousta lidí“ přirovnává k americkému exprezidentovi Donaldu Trumpovi. „Spousta lidí? Jako kteří lidé něco takového řekli?“ zaskočil Poilievre novináře a trval na tom, aby mu je jmenoval. „Vy jste tu otázku položil, takže někoho znát musíte,“ zazní, načež novinář těžko hledá slova, zatímco politik s klidem jí svoje jablko.

Chroust, chroust. „A kdo to říká? Vy jste se ptal, tak někoho musíte znát.“ Politik brutálně naložil novináři
Foto: Repro Twitter @market_a
Popisek: Šéf kanadských konzervativců Pierre Poilievre během rozhovoru

Předseda kanadské Konzervativní strany Pierre Poilievre – který je lídrem současné opozice v zemi a usiluje o post premiéra ve volbách, jež se uskuteční v roce 2025 – se aktuálně v zemi začíná těšit větší oblibě než tamní současný ministerský předseda Justin Trudeau a podle měsíc starého průzkumu agentury Ipsos pro Global News by jej podpořilo 40 procent Kanaďanů, zatímco Trudeau oslovuje již jen 31 procent voličů.

Kromě toho, že se podle tohoto průzkumu Poilievre těší u kanadských voličů větší oblibě než tamní současný premiér, v posledních dnech se jeho jméno rozšířilo i za hranice této severoamerické země, jelikož se mnozí baví, jak si tento opoziční lídr dokázal poradit s nepříjemnými tvrzeními od jednoho z novinářů.

Redaktor listu Times Chronicle Don Urquhart během společného rozhovoru s šéfem kanadských konzervativců započal jednu ze svých otázek s tvrzením, že se „v současnosti vydává populistickou cestou“.

Poilievre něco takového odmítá přejít a zajímá se, co tím má novinář na mysli. „Co to znamená?“ ptá se žurnalisty a mezitím se ještě zahryzne do jablka.

Novinář mu začne vysvětlovat, že má „působit na lidi skrze emocionální úroveň“. „Určitě poměrně často naťukáváte velmi silný ideologický jazyk,“ míní.

„Jaký?“ nenechá se odbýt Poilievre.

„Levicový, víte, ten a taky ten, pravicový,“ odpoví Urquhart, načež mu však Poilievre odpovídá, že o levici nebo pravici nikdy nemluví. „Já na to opravdu nevěřím,“ říká.

Tím to však nekončí. Poté novinář vytáhne ještě silnější tvrzení. „Spousta lidí by řekla, že si prostě berete příklad z Donalda Trumpa,“ říká redaktor Times Chronicle.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radek Kotas



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Úplně stejni, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseMivoj , 23.10.2023 7:54:42
tuponi jsou i novináři a moderátoři tady,,Kladou otázky které často nedávají smysl, desetkrát na to samé když tázaný neřekne to co chtějí slyšet, skáčou do řeči ale hostům z koalice podlézají,,Pravda je pro ně sprostý slovo,, Lžou víc než politici,,

|  8 |  0

Další články z rubriky

Kdo mu dává rozkazy? Fiala? Pavel? S Foltýnem je to samá záhada

4:44 Kdo mu dává rozkazy? Fiala? Pavel? S Foltýnem je to samá záhada

Na konci listopadu uplyne půlroční lhůta, o které Otakar Foltýn opakovaně hovořil jako o limitu svéh…