Chtějí zednáři ovládnout svět? Mluvil o tom mistr zednářské lóže

12.05.2019 21:02 | Zprávy

O tajemstvích zednářských lóží toho bylo napsáno již hodně. Řada konspirátorů dodnes věří, že svobodní zednáři jsou tajemnou skupinou, která stojí ve stínech a řídí svět. Mistr zednářské Lóže Národ Libor Adamec prozradil, jak je to doopravdy.

Chtějí zednáři ovládnout svět? Mluvil o tom mistr zednářské lóže
Foto: tan
Popisek: Svobodní zednáři

Název zednářů se odvozuje od cechů zedníků a stavitelů. O jejich tajemném vlivu na společenské dění se spekuluje stovky let. V českých zemích zednáři založili svou první lóži v 18. století.

Podle Libora Adamce je pro každého zednáře důležitá zejména práce sama na sobě. Člen lóže by se měl stále zdokonalovat. Obrazně řečeno by se měl měnit ve stále dokonalejší krychlí, aby se mohl stát součástí stavby chrámu lidskosti. Dokonalá krychle je pro zednáře ideálem, kterého se snaží dosáhnout.

Spíše než tajnou společností jsou zednáři společností tajemnou a svá tajemství si pečlivě střeží. Když jde proti vám zednář na ulici, prý ho nepoznáte. Zednáři mají způsoby, jak se vzájemně poznat, ale neprozrazují je.

A co politika? Debatují zednáři mezi sebou o politice? „Diskuse o politice v lóži nevedeme. Ty jsou zakázané,“ prozradil Adamec v rozhovoru s Danielou Drtinovou v internetové televizi DVTV s tím, že kdyby o nějakém politikovi věděl, že je zároveň zednář, bude to pro něj malé plus, neboť se domnívá, že aby se člověk mohl stát zednářem, musí prokázat určité morální kvality. „To, co je vnitřním tajemstvím řádu, je prakticky nesdělitelné,“ řekl mistr lóže.

Není prý pravda, že by zednáři toužili po ovládnutí světa. Konspirátoři to sice mnohdy naznačují, ale jejich úvahy je podle Adamce třeba brát s rezervou.

„Nechci nikoho urazit, ale je to o tom, aby si v dnešní době mnoha informací každý zvážil, zda to, co čte, je opravdu pravda. My jsme byli zvyklí, že člověk věděl, že čte nějakou blbost, protože je prvního dubna. Dnes mám pocit, že člověk musí s touto obezřetností číst zprávy, minimálně od některých médií, po celý rok,“ doporučil svým spoluobčanům mistr.

Není bez zajímavosti, že jsou mezi zednáři zakázány také debaty o náboženství. Členy se prý stávají členové různých náboženství. A pokud je snad katolická církev vůči zednářům zaujatá, což naznačují určité texty z minulosti, tak obráceně to prý neplatí.

Mezi zednáře patřili druhý československý prezident Edvard Beneš, syn zakladatele tohoto státu T. G. Masaryka Jan Masaryk, spisovatel Karel Čapek a další osobnosti.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Petr Beitl byl položen dotaz

Benešík (KDU-ČSL): Slováci jsou na tom v zastoupení lidí v mezinárodní politice lépe než my

Můžete mi vysvětlit, jak je to možné? To jste jako politici tak neschopní protlačit na vysoká místa politiky, kteří by hájili zájmy Česka? Ono to dost vysvětluje, proč podle mě na mezinárodní scéně zájmy nás Čechů vlastně nikdo pořádně nehájí, a proč se stáváme stále více bezvýznamnou zemí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A vám to nepřipadá drahý? „Štastný a veselý“ v Krumlově

20:29 A vám to nepřipadá drahý? „Štastný a veselý“ v Krumlově

„Česnečka za 70 korun? Tu jsme doma dělávali, když bylo před výplatou.“ I takové komentáře jsme si v…