Energetická krize může mít zásadní dopad na klimatické plány. Mnozí považují za lék vůči energetické krizi zrevidování Grean Dealu a omezení regulací EU. Unijní energetická politika nedá spát ani bývalému televiznímu revolucionáři Komersovi. Především ho trápí, čím si Češi budou za pár let topit na venkově.
Diskusi k této problematice se rozhodl otevřít na svém facebooku. „Mám dotaz. Čím budeme za pár let topit na českém venkově? Já jen čtu, že fosilní paliva ne, plyn ne, elektřinu nikdo nezaplatí a hlavně na ni budou jezdit auta a jak nám rozum dává, i elektřina se musí vyrobit. Tepelné elektrárny ne, plynové logicky taky ne, jaderné kdoví a těch pár větráků a solárů to asi nevytrhne,“ kritizuje rostoucí cenu emisních povolenek a celkový odklon od uhelných a jaderných zdrojů.
Právě raketově rostoucí ceny elektřiny a plynu nám připomínají, že ani České republice se evropské trendy nevyhýbají – obavy Komerse z budoucnosti tak sílí. „Tak by mě, jakožto malého domkáře, docela zajímalo, jak se mám zařídit…“ zamýšlí se Komers, který se objevil na kandidátce TOP 09 pro podzimní sněmovní volby v roce 2017. Ta jak je známo považuje jadernou energetiku za strategickou součást energetického mixu České republiky, odmítla však, aby další blok Elektrárny Dukovany stavěly firmy z Číny a z Ruska, a to kvůli bezpečnostnímu riziku.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.