Čtyři facky. Politická sebevražda, nebo nevýznamná epizoda?

22.09.2011 12:17 | Zprávy

Českou premiéru znamenal středeční incident na Malostranském náměstí v Praze. Aby politik na ulici zmlátil voliče, to tu ještě nebylo, píše v komentáři pro Týden.cz Miroslav Korecký. Odehrát se to v civilizovanější zemi, než je Česko, byla by to asi hotová politická sebevražda. Státníka, který bije na ulici voliče za jejich názory, by asi média roztrhala na kusy.

Čtyři facky. Politická sebevražda, nebo nevýznamná epizoda?
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Miroslav Kalousek

Zdálo se, že v souvislosti s českými politiky už se nemůže odehrát nic nového. Paroubek dostal spršku vajec, Sobotka na mítinku pěstí, Topolánek kamenem, Macek s Rathem si nafackovali v přímém přenosu. „Ale aby politik na ulici zmlátil voliče, to je asi česká premiéra," píše o středečním incidentu ministra financí Miroslava Kalouska v komentáři pro Týden.cz Miroslav Korecký.

Coby politik musí Kalousek jako duševně zralý a politicky dospělý potentát s něčím podobným počítat a nemůže se nechat vyprovokovat ani od posledního primitiva. Z lidského pohledu lze Kalouskovu reakci chápat. Přece jen mu přes jeho nevalnou pověst nikdy nikdo nedokázal nic nezákonného, takže osočení ze zlodějny může právem chápat jako osobní urážku.

Politický antimarketing a dar z nebes pro opozici

„Ať už ministru Kalouskovi přiznáme právo na lidské reakce či nikoli, politicky představuje jeho incident pěknou patálii. Odehrát se v civilizovanější zemi, než je Česko, byla by to asi hotová politická sebevražda. Státníka, který bije na ulici voliče za jejich názory, by asi média roztrhala na kusy," domnívá se Korecký.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jih

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lipavského úřad dostal dopisy o velvyslanci v Německu. Vážné informace vymlčel

4:45 Lipavského úřad dostal dopisy o velvyslanci v Německu. Vážné informace vymlčel

Závažné otazníky nad duševním zdravím českého velvyslance v Německu Jiřího Čisteckého přechází Lipav…