Novelu o navýšení koncesionářských poplatků za veřejnoprávní televizi a rozhlas již 5. března schválila Poslanecká sněmovna v poměru 99 hlasů pro ku 89 hlasům proti. Televizní poplatek novela zvyšuje o patnáct korun na 150 korun měsíčně a rozhlasový poplatek o deset korun na 55 korun za měsíc. Pro hlasovala většina poslanců z koalice SPOLU, Piráti a STAN. Proti pak opoziční hnutí ANO a SPD.
O schválení novely by měl v příštím týdnu hlasovat Senát. Část senátorů navíc požaduje ústavní novelu, která by umožnila Nejvyššímu kontrolnímu úřadu kontrolovat hospodaření České televize a Českého rozhlasu. Návrh podpořilo 37 senátorů z různých klubů.
Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) navýšení koncesionářských poplatků nepodpoří. „Jsem přesvědčen, že se Česká televize rozvětvila tam, kde ji nevidím. Veřejnou službu vnímám jako objektivní zpravodajství, kterým se vyrovnává deficit ze soukromých médií,“ uvedl dnes v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.
Čunek zdůraznil, že veřejnoprávní média by se měla soustředit na objektivní zpravodajství a vzdělávací programy, které kompenzují nedostatky soukromých médií, jež jsou ovlivněna tržními zájmym a na podobných programech by nevydělaly. „A to si myslím, že Česká televize opustila a pouští se do různých jiných programů, které potom stojí velké peníze. Myslím si, že je to zbytečné,“ vysvětlil Čunek své stanovisko.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Kratochvílová