Mary Brandonová se na karnevalu v britském Notthing Hillu setkala se sexuálním obtěžováním. „Nějaký muž mě v davu chytil za zadek. Řekla jsem mu, ať mě nechá, ale udělal to znovu. Strčila jsem do něj a on mně potom dal pěstí,“ popsala incident Mary serveru Independent. Po ráně pěstí skončila v nemocnici a pobyla tam řadu hodin. Před rokem a půl se zpráva objevila například na americkém The Huffington Post.
Mladá žena svou fotku po útoku umístila na sociální síť a varovala všechny ženy, aby na sebe dávaly pozor. Stejně tak zkritizovala muže. Dala jasně najevo, že považuje za nepřijatelný stav, v němž by se žena musela bát vyjít si sama ven bavit se. Psal se srpen 2014.
Jenže fotka umístěná na internetu začala žít vlastním životem. Přibližně o rok a půl později se stejná fotka objevila na sociální síti Twitter, ale se zcela jiným popisem. Údajně má jít o ženu, která se rozhodla opustit islám. A se zlou se potázala. Kauzu rozvířil nejstarší izraelský deník Haaretz, který na foto upozornil.
Tak se podívejte, jak to vypadá s uprchlíky a co dělají ve Velké Británii, Německu, nebo Švédsku... Těmito slovy lze stručně charakterizovat snímek do krve zmlácené slečny, jejíž jméno nebylo v aktuální diskuzi odhaleno. Příběh ale dokresluje celá řada komentářů. Od těch hebrejských, až po anglické.
„Vy se divíte? U Islámu žádná úcta k ženě není! Neexistuje. Jak se vůbec můžete domnívat, že zde bude vyváženost, rovnoprávnost," rozhořčila se Emma K. na výše zmíněném Twitteru. Nebyla sama. „Vypadá to, že nejde o fotomontáž, ale o skutečný obrázek našich nových spoluobčanů, refugees," dodal další. Zbylí návštěvnici Twitteru šíří obrázek takzvaným retweetem, neboli přeposláním mezi své vlastní zdroje.
Tématu uprchlíků v Evropě se ParlamentníListy.cz věnují dlouhodobě. Články na toto téma naleznete ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš A. Nový