Sál byl zcela zaplněn a na setkání dorazili i exprezident Václav Klaus, jeho spolupracovníci Petr Hájek, Ladislav Jakl, Jiří Weigl a Ivo Strejček či místopředseda Úsvitu Martin Lank a Jan Volfová z Bloku proti islámu.
Klaus na úvod řekl, že Bystroň bojuje na beznadějné a bezvýchodné německé scéně a byl by rád, kdyby uspěl. Euroskeptická AfD podle něj bojuje se „strašným nedemokratickým systémem, který se v Německu rozehrává“. Klaus označil Německo za pseudodemokratické. Narážel tak na fakt, že veřejné instituce i různé nevládky se snaží zamezovat setkáním a prezentacím AfD na veřejnosti.
„Utopí se Německo v migrační vlně? Ano. A potopí i nás? Ano. Takže takhle rychle bych mohl zvládnout dnešní svůj příspěvek,“ zažertoval na úvod Bystroň. „Ptají se mě, jestli se bojím islámu. Nebojím. Když budeme chtít, tak se ubráníme jako v historii. Například jako v roce 1683 u Vídně,“ pokračoval Bystroň.
Za loňský rok přišlo do Německa 1,5 milionu migrantů. Od začátku roku 200 tisíc
Poté již začal předkládat konkrétní fakta a čísla. Za loňský rok přišlo do Německa 1,5 milionu migrantů a 300 tisíc z nich se někde pohybuje a nikdo neví kde. Od začátku roku přišlo dalších 200 tisíc migrantů. Zhruba platí, že v zimě jich jsou tři tisíce a v létě deset tisíc denně.
Bystroň se byl s kolegy na hranicích přímo podívat. Kontrola na hranicích podle něho prakticky nefunguje. Ze 60 přechodů stojí policisté na pěti. Pouze uprchlíky převezmou a ti pak pokračují do Německa v autobusech. Policisté migranty na hranicích prakticky nijak neregistrují. A po cestě se z autobusu několik migrantů „poztrácí“ – nikdo pak neví, co byli zač a kde vůbec jsou. 70 procent migrantů nemá žádný doklad. „Když dorazí na hranice s Německem, podivuhodně doklady někde poztrácejí,“ podivil se Bystroň. Navíc většina z nich nejsou ani Syřané.
Policisté porušují zákony. Podle zákona nikoho bez dokladu nemají vpustit do Německa, ale mají nařízení ministerstva vnitra. „Tak to je ten pověstný německý právní stát, kdy nařízení ministerstva je nad zákon a zákony se porušují,“ povzdechl si Bystroň.
Kvalifikované síly? Vždyť jsou negramotní... Náklady na migranty 1,5 bilionu eur
Bystroň zpochybnil argumenty, že je třeba přijímat imigranty kvůli demografickému propadu a kvůli potřebě kvalifikovaných pracovních sil. Demografický propad by podle něj vyřešilo, kdyby se rodinám s dětmi ve školním věku zrušila daň z příjmu. Lidé by si pak mohli dovolit mít více dětí. Je ale pro zrušení přídavků na děti – ty podle něho často zneužívají nepřizpůsobiví.
„Nám se slibovalo, že všichni běženci jsou atomoví fyzici či jsou lékaři s úrovní lékařského vzdělání ze Sorbonny,“ řekl Bystroň. Skutečnost je ale úplně jiná. Pokud jde o migranty ze Sýrie, kteří jsou mezi ostatními migranty vysoce nadprůměrní, tak 15 procent z nich je úplně negramotných, 65 procent z nich umí z těží číst, psát a počítat. 75 procent Afghánců je úplně negramotných. Navíc ti gramotní znají jen arabské písmo a němčinu neovládají.
Roční odhady na uprchlíky se pohybují od 51 miliard eur až na 1,5 bilionu eur, což odhaduje známý ekonom Thilo Sarrarazin. 80 procent uprchlíků jsou muži ve věku 18 až 35 let.
Za migrační krizí stojí USA... 78 procent uprchlíků nemá žádný nárok zůstat
Příčinu migrační krize vidí Bystroň v tom, že USA destabilizovaly Blízký východ a severní Afriku. USA podle něho mají zájem destabilizovat Evropu. A též uvedl, že USA snížily finanční příspěvky pro OSN na uprchlíky. Připomněl, že George W. Bush bojoval proti islámskému terorismu v Iráku, kde ale před invazí USA žádný islámský terorismus nebyl. Připomněl, že al-Káida byla financována CIA. Vzpomněl přednášky George Friedmana, který řekl, že USA si nepřejí silnou Evropu a spolupráci Ruska s Německem. Podle Bystroně má být Rusko naším spojencem v boji proti islamismu.
Bystroň uvedl, že jen dvě procenta migrantů mají nárok na azyl a 20 procent jich zůstává na základě Ženevské konvence. 78 procent uprchlíků nemá žádný nárok zůstat.
Podle něho je s uprchlíky spojen velký byznys a sluníčkáři z toho mají ekonomický prospěch. Vyzval, aby pomáhali migrantům ze svého. Připomněl, že uprchlíci utíkají do Evropy již z bezpečí uprchlických táborů. Neutíkají před nebezpečím, ale jdou za nejvyššími sociálními dávkami.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík