Dcera umírá a lékař chrápe. A za tohle platit, slyšel ministr u Jílkové

07.10.2011 4:21 | Zprávy

Poněkud překvapivý závěr vyplynul z debaty v pořadu Máte slovo. Moderátorka Michaela Jílková si do studia pozvala ministra zdravotnictví Leoše Hegera a dala mu za úkol obhajovat rozlišení standardů a nadstandardů v lékařské péči, které jeho resort plánuje. Závěr z diskuse leckoho překvapil, ukázalo se totiž, že idea nadstandardu v podstatě nikomu nevadí. Lidé jen nevěří lékařům, že budou poctiví.

Dcera umírá a lékař chrápe. A za tohle platit, slyšel ministr u Jílkové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nemocnice - ilustrační foto nemocnice

Když si zlomíte nohu, dostanete sádru. Buď zadarmo těžkou klasickou drolící se sádru nebo s příplatkem sádru lehkou plastovou. Kost sroste v obou stejně, jen jedna bude příjemnější. A dražší - bude totiž v nadstandardu.

V případě, že půjdete na operaci žlučníku, klasicky vám ho chirurg zoperuje zadarmo. A roboticky za příplatek. Operace se nebude v ničem lišit. Žlučník budete mít v pořádku, jen u robotické operace bude menší jizva.

Žena bude muset kvůli své zdravotní indikaci rodit císařským řezem, jinak by hrozilo ohrožení dítěte. V tom případě bude zákrok zadarmo. Pokud ale naprosto zdravá a bezproblémová budoucí maminka přijde za lékařem s tím, že si nechce prožít porodní bolesti a raději by rodila císařským řezem, za zákrok si připlatí.

Takové příklady dávali ve studiu České televize všichni přítomní lékaři - sám ministr, který dosáhl ve své kariéře v lékařství titulu docent, dále přednosta Dermatovenerologické kliniky FN Královské Vinohrady v Praze Petr Arenberger i profesor Vladimír Palička, děkan Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

SLEDUJEME TÉMA NADSTANDARD V PRAXI 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Markéta Paráčková

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

19:58 Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

Je na straně Ukrajiny. Bojoval za ni. Přesto ho onálepkovali za proruského a udělali z něj dezinform…