Nejvíce diskutovaná je podle jeho slov nadváha a obezita u dětí. Čísla z roku 2019 přitom ukazují, že s nadváhou či obezitou se u nás potýkalo každé páté dítě ve věku mezi 11 a 15 lety, meziročně navíc dětí s nadměrnou hmotností přibývá. Jenže málokomu dochází, slovy Nekolného, že rozhodnutí za stolem je snadné a poměrně rychlé, ale důsledky mohou být dlouhodobé a velmi vážné.
Jak dále upozorňuje metropolitní politik, vedení Prahy změnilo celý systém financování sportu a přidělování dotací. „Budeme mít jiný bodový systém, jiné výpočty," konstatuje s tím, že bývalé vedení města přislíbilo, že 1 až 1,5 procenta městského rozpočtu půjde do sportu.
Současné vedení prý tento slib přehlíží.
„Do podpory sportu a tělovýchovy v Praze letos půjde zhruba 318 milionů korun. To je 0,4 procenta ze schváleného rozpočtu města. Absolutně nejmíň za posledních 10 let a pro představu ani ne polovina peněz, které do tohoto sektoru investovalo hlavní město v letech 2017 a 2018," dodává Nekolný.
„Právě v takové době mají do sportu jít peníze z rozpočtů měst a obcí. Pomoct klubům přečkat to nejtěžší období a zároveň udržet děti při sportu a dovolit jim aktivně trávit volný čas, potkávat se mezi sebou a udržovat zdravé sociální vazby," uzavírá svůj text.
V současné době protiepidemická opatření umožňují venkovní sportování ve dvojicích, na jednom sportovišti může být maximálně šest dvojic, a to v rozestupech šesti metrů. Česká unie sportu a Sdružení sportovních svazů ČR požadovaly, aby se povolený počet venku zvýšil od pondělí 19. dubna na 20 osob a rozestupy na jednu osobu aby byly 15 metrů čtverečních.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: tan