Válková hned v úvodu konstatovala, že se Vrchní soud a Nejvyšší soud přely o to, zda je možné použít policejní odposlechy v kauze Davida Ratha. Nejvyšší soud konstatoval, že Vrchní soud postupoval v rozporu se zákonem.
Ortman oponoval, že nechápe, jak je možné, že se Vrchní soud a Nejvyšší soud neshodnou, když jejich soudci absolvovali v podstatě stejné školy. „Já se, pane redaktore, přiznám, že jsem ten verdikt nečekal. Pro veřejnost je to špatná zpráva, ... protože ten případ už se táhne pět let a já jsem přesvědčen, že neskončí ani v roce 2017, protože ten člověk to požene až k Ústavnímu soudu,“ vyjádřil svůj názor advokát.
Nemluvě o tom, jak se teď budou posuzovat odposlechy. Podle Ortmana hrozí, že teď bude k povolení odposlechu v podstatě stačit soudní razítko a málokdo bude zkoumat zdůvodnění. Válková kontrovala, že to tak nemusí být, každá kauza je jiná. I Válková však varuje, že Rathova kauza se potáhne ještě dlouho.
Ačkoli Ortman nečekal verdikt Nejvyššího soudu, zdá se mu, že soudci v kauze Davida Ratha vy\stupují nezávisle a nestranně. Podle Ortmana zkrátka Rathova kauza není zpolitizovaná. Rath má však plné právo tyto argumenty používat v rámci obhajoby.
Nakonec se hosté shodli na tom, že veřejnost už je z případu Davida Ratha znechucená.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp