Jak následně uvedl The Independent, toto chování je však nesmírné těžké vymýtit, ne-li nemožné. Právě The Independent na problém upozornil jako první. Povšiml si totiž bouřlivé diskuse na internetu mezi dobrovolníky. Ti se v Džungli starají o tisíce běženců, ale mnozí z nich jsou s nimi v užším kontaktu.
„Slyšel jsem o chlapcích, podle všeho pod zákonem, kteří spali s dobrovolníky. Slyšel jsem o dobrovolnících, kteří během jednoho dne spali s více partnery, jen aby další den pokračovali v tom samém,“ uvedl například jeden z dobrovolníků, podle nějž jde o sexuální vykořisťování. Je samozřejmé, že takovéto chování je v rozporu nejen s etikou, ale i se standardy Úřadu vysokého komisaře OSN.
Původní text ZDE.
Našli se však i tací, kteří s postojem tohoto dobrovolníka nesouhlasí, neboť vnímají vznik intimních vztahů v tak vypjatých podmínkách jako přirozený. Většina však problém odsuzuje. Vlákno ze sociálních sítí však již zmizelo. Prý z toho důvodu, aby se jej nechytla média.
Problém však potvrzuje například šéfka jedné z největších lokálních charit Care4Calais Clare Moselová. Ta například zmínila Britku, jež žije nyní ve Velké Británii s jedním z běženců.
„Je pro nás extrémně obtížné to kontrolovat. Pětina dobrovolníků tu je bez jakékoli organizace,“ dodává však také Moselová. A podotýká i skutečnost, že Džungle není oficiálním uprchlickým táborem, ale nelegální osadou.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef