Stížnosti prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Františka Dohnala u Ústavního soudu na poslance nenašly odezvu. Dohnal totiž se svou stížností vůči Poslanecké sněmovně neuspěl.
reklama
Šéf NKÚ si soudu stěžoval na postup Poslanecké sněmovny a jejího kontrolního výboru. Domáhal se například toho, aby mu sněmovna a výbor přestaly ukládat pokuty a hrozit mu dalšími postihy, pokud nesplní jejich příkazy. Požadoval se také zrušení padesátitisícové pokuty, kterou mu letos v únoru uložil sněmovní kontrolní výbor. Ústavní soud ale Dohnalův podnět odmítl bez veřejného jednání.
Dohnal je v poslední době pod stálým tlakem poslanců. Pokutu 50 tisíc korun mu uložil kontrolní výbor podle zákona o státní kontrole z roku 1991, neboť prý neumožnil kontrolu sněmovny na svém úřadu. Poslanci chtěli kontrolou zjistit, zda se obvinění kolegia úřadu na údajné plýtvání penězi zakládá na pravdě.
Ve vašem článku cituje Vance, který to tvrdí + další věci. Vy mu věříte? Co podle mě trefil je ta cenzura, kdy se stávající politici natolik bojí o svá místa, že se snaží umlčet všechny ty, kteří s nimi nesouhlasí. Otázkou je, co s tím?
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.