Petr Bohuš se na svém portálu Modrý jelen zaměřil na vstup zpravodaje ČT Lukáše Dolanského z Londýna a shrnul: „Jeden z redaktorů České televize začal zničehonic mluvit o žurnalistických postupech – o objektivitě. V živém vstupu ve vysílání. Ať už vědomě, nebo nevědomě prozradil, jak informují britská média.“
„Do dneška jsme si mohli myslet, že naši redaktoři nevědí, jak by měli pracovat, hledat objektivitu. Ale oni, zdá se, tuší, co a jak,“ doplnil.
Ve zmíněné reportáži Dolanský popisoval aktuální napětí v Londýně kolem války v Izraeli a to, jak dění v Izraeli komentuje britský tisk. „Britský tisk se snaží být, řekněme, nestranný. Vidíme to třeba v tom, že BBC má své zpravodaje nejen v Izraeli, ale také v Pásmu Gazy,“ shrnul zahraniční zpravodaj ČT.
„Co je nestrannost? Co si myslí redaktor o své práci? Je, nebo není nestranný? Jak by vypadalo naše zpravodajství, kdyby i Česká televize měla své novináře na obou stranách konfliktu, ať se děje kdekoliv… Jak bychom události hodnotili? Stejně jako dosud? Jinak?“ pronesl k tomu Bohuš a přenesl to i k válce na Ukrajině. „Jaké bychom měli informace, kdyby naši novináři byli na území, která obsadili Rusové?“ tázal se.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
válka v Izraeli
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Radek Kotas