Policie a justice se málo angažují
Cestu, jak účiněji předcházet korupci vidí ve větší angažovanosti policie a justice. „Justice a policie nemají čekat na to, co vyjde v tisku, mají předvídat," řekl v pořadu komentátor MF Dnes. Upozornil na to, že většina těchto korupčních kauz, které vyplynou, zveřejní média, nikoli policie. Ta se společně se soudy začíná okolnostmi zabývat až teprve, co na kauzu upozorní média.
Nečasovi to přinese minusové body
Postoj Petra Nečase k Drobilově kauze, kdy premiér vyjádřil svému spolustraníkovi svoji plnou podporu, ho prý připraví o politické body. Nečasovo chování tedy vychází z toho, jaký je člověk a proto Drobila nepodrazí, i když mu to popularitu nepřinese."Já Petra Nečase považuji za jednoho z těch nejlepších českých politiků, i vnitřně jako člověka, a on bude za Pavlem Drobilem stát, i když mu to přinese minusové body," uvedl v pořadu Martin Komárek.
Kauza Barták? Opět to závisí na policii
Jeden z diváckých dotazů směřoval také na uplynulou kauzu bývalého ministra obrany Martina Bartáka. Podle diváka celá záležitost již utichla a svůj podíl na tom nesou prý i novináři. Komárek mu ale oponoval. Podle něj nemá novinář větší pravomoci než ostatní a nemůže proto nahlížet do spisů, nastavovat odposlechy a podobně. „Je to opět na policii," apeloval podruhé komentátor na vyšetřovatele. Pokud podle něj policie nebude schopna podobné případy vyšetřit, bude nutné, aby na to média stále poukazovala.
Dále:
Drobilův případ zapadá do systému, píše Komárek
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kls