Drsná tečka za Palachem: Po zapálení muže na Václaváku ukázali na média. A přišla odpověď

20.01.2019 19:39 | Zprávy

Komunista Jan Klán se rozepsal o příběhu Jana Palacha a dnešní době. Zatímco Palachovi se podle komunisty věnuje příliš mnoho pozornosti, zapomíná se prý na oběti dnešního kapitalistického režimu. Když si tato slova přečetl někdejší poslanec TOP 09 František Laudát, pořádně se naštval. Takhle to dopadlo...

Drsná tečka za Palachem: Po zapálení muže na Václaváku ukázali na média. A přišla odpověď
Foto: David Hora
Popisek: Vzpomínka na Jana Palacha v Českých Budějovicích

Česká republika si v těchto dnech připomíná 50. výročí sebeupálení studenta Filozofické fakulty UK Jana Palacha. Mladý student chtěl společnost probudit z letargie, do které občany Československa uvrhl příjezd sovětských okupačních tanků do naší vlasti. Po příjezdu tanků nastala komunistická normalizace.

V Časech normalizace se o Palachově činu psalo jen málo. Komunisté se snažili vymazat Palachův čin z mysli lidí. Ale v lednu 1989 se ukázalo, že se to státní moci nepodařilo. Připomínka 20. výročí Palachova sebeupálení odstartovala přelomový rok 1989, který skončil pádem komunistické moci. Od ledna 1990 se příběh Jana Palacha připomíná každoročně.

Komunistovi Janu Klánovi se však zdá, že se to se vzpomínáním na Jana Palacha přehání. Zato o obětech dnešního režimu se prý mlčí. „Mediální prostor zaplnila obsese Janem Palachem. Média hlavního proudu říkají Palach, Zajíc, to jsou skutečné oběti zlovůle, která zde kdysi byla. Kdo se ale upálí dnes, tak už není obětí zlovůle. Je pouze klasickou obětí, číslem, statistikou. Je to vždy podivín, a to i tehdy, když svým činem chce vyburcovat obyvatelstvo z letargie. Nad naší společností se stahují temná mračna mediálních sebevrahů,“ varoval Klán na sociální síti Facebook.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NATO se kvůli Ukrajině prakticky rozpadne, začalo kolovat

10:51 NATO se kvůli Ukrajině prakticky rozpadne, začalo kolovat

V tuto chvíli platí, že jednotlivé členské státy NATO podporují ruské agresi se bránící Ukrajinu. Je…