Proč?
Dospěli totiž k závěru, že akademická instituce sice veřejně tvrdí, že podporuje opatření na záchranu klimatu, ale v praxi přijímá dary od plynárenských a ropných společností, které se podle názoru aktivistů ekologicky nechovají. Rozhodli se proto Trinity College potrestat a zdejší pečlivě pěstovaný trávník rozkopali a hlínu navozili k místní pobočce Barcleys Bank.
Derek Langley, člen Extinction Rebellion Cambridge, ironicky prohlásil, že „myšlenka, že bohatá instituce, jako je Trinity College, která říká světu, že jí leží na srdci řešení ekologické krize, čerpá peníze z ničení životního prostředí, je prostě úžasná“.
Akademická instituce vydala prohlášení, že respektuje právo na vyjádření protestu, ale demonstranty požádala, aby odešli. Před Trinity College dorazila také policie a zaznamenala spáchání trestného činu a vyčísluje škodu způsobenou tímto trestným činem.
Místní podnikatel dr. Tim Norman označil akci za „kontraproduktivní vandalismus“.
Ekonomka Markéta Šichtařová si v této souvislosti položila otázku, zda bude za tento vandalský čin také někdo potrestán.
„Univerzita dostala dar od ‚neekologické‘ firmy a klima aktivisté jí za to zlikvidovali staletí pěstovaný trávník. Univerzita je požádala, aby odešli. Nějak tomu nerozumím... kde je zatčení za úmyslný trestný čin poškození cizí věci? Kde je obvinění za trestný čin podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka? Jak dlouho ještě bude naše vyměklá civilizace ustupovat zjevným zločinům?“ otázala se ekonomka na sociální síti Facebook.
Jedna z aktivistek – devatenáctiletá mladá žena – byla zatčena a momentálně je ve vazbě.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp