Ve světě zasadila těžkou ránu boji proti dezinformacím kauza profesora Stanfordovy univerzity Jeffa Hancocka, který do soudního posudku k tématu dezinformací, který coby akademik v oblasti komunikace zpracovával, použil jako důkaz neexistující text. Nakonec se zjistilo, že posudek, za který si fakturoval 600 dolarů za hodinu, nechal napsat umělou inteligenci.
Boj proti dezinformacím dosáhl další mety. Stanfordský expert na dezinformace ve znaleckém posudku odkazoval na neexistující zdroje a protistrana vyjádřila podezření, že to psal ChatGPT. https://t.co/QkIaPagPeh
— Martin Weiss (@no_amount) December 2, 2024
V Česku mezitím Úřad vlády oznámil, že na komunikaci ve veřejném prostoru bude i v roce 2025 dohlížet plukovník Otakar Foltýn. Příslušník vojenské kanceláře prezidenta republiky, vyslaný do funkce koordinátora strategické komunikace vlády, přitom v minulosti opakovaně zdůrazňoval, že jeho mandát skončí na konci listopadu a stěžoval si, že mnozí chtějí, aby skončil ještě dříve.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jakub Vosáhlo
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.