Fico odhalil, co Zelenskyj říkal mezi čtyřma očima. Pravda o míru

21.12.2024 11:43 | Monitoring

Předseda vlády Slovenska Robert Fico (Smer-SD) a prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj se během čtvrtečního summitu neshodli na pěti klíčových otázkách. Fico to zmínil po zasedání Evropské rady. „Ukrajinský prezident absolutně odmítá jakékoliv příměří, má představu, že nejdřív musí dostat všechno na světě, teprve pak se bude bavit o nějakém příměří. Přitom všichni mluvíme o tom, jaké ztráty lidských životů provázejí tento vojenský konflikt,“ prohlásil Fico na tiskové konferenci po summitu v Bruselu.

Fico odhalil, co Zelenskyj říkal mezi čtyřma očima. Pravda o míru
Foto: Facebook
Popisek: Slovenský premiér Robeet Fico

 „Nerozumím tomu, že Zelenskyj s klidem mluví o dalších vzájemného zabíjení. Měli bychom, i Evropská unie a další země, reálně tlačit bojující strany k příměří. Je zřejmé, že je to nejen postoj prezidenta Zelenského, ale i velké části Evropské Rady,“ uvedl Fico, že Zelenskyj „popírá jakékoli příměří“ a jeho postoj sdíli i několik členských zemí EU.

Za závažný problém považuje Fico situaci s přepravou plynu přes Ukrajinu, kterou chce Kyjev od příštího roku zcela zastavit. „Pokud k nám Zelenskyj nepustí náš plyn, může to vést k vážnému konfliktu. Nemohu vyloučit, že v této situaci budeme muset na Slovensku přemýšlet o opatřeních, která budou reciproční,“ řekl Fico na tiskové konferenci po summitu v Bruselu.

Slovenský předseda vlády dodal, že chápe, že ukrajinský prezident je vzhledem k situaci ve své zemi pod tlakem. Podle svých slov neočekával, že důvěrná prohlášení učiněná za zavřenými dveřmi budou zveřejněna.

Zelenskyj na tiskové konferenci zmínil Fica a řekl, že je ostudné, když někdo říká, že po zastavení tranzitu ruského zemního plynu přes Ukrajinu přijde o zisky. Zdůraznil, že Ukrajina přichází o lidské životy i kvůli penězům, které Rusko vydělává na prodeji tohoto plynu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Natálie Brožovská

A co vyjednat mír?

V tomto vašem článku - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Nerudova-STAN-Americky-prezident-Trump-udelal-chybu-770269 tvrdíte, co víc můžeme pro Ukrajinu udělat, ale postrádám v něm jakkoliv zmínku o tom se snažit vyjednat mír. Nebo podle vás je reálné, že Ukrajina Rusko porazí...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Bravo Fico, s ukrajinskými banderovci a vyděrači se jinak jednat nedá. Také bychom potřebovali takové vedení státu., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusefuki , 21.12.2024 13:27:04
Junta nás raději nechá bez plynu zmrznout a bude nám vypínat elektřinu, aby ji mohla posílat ukronáckům.

|  16 |  1

Další články z rubriky

Vetchý pohrozil Čechům příchodem naštvaných Ukrajinců

12:43 Vetchý pohrozil Čechům příchodem naštvaných Ukrajinců

„Přijde milion Ukrajinců,“ věštil v pořadu ČT Fenomén doby herec Ondřej Vetchý, který je předsedou S…