Finančníci jsou nervózní z toho, že se nehrnete do Drábkova penzijního pilíře

03.06.2013 7:31 | Zprávy

Protože lidem se do penzijních fondů moc nechce, tak fondy vyjednávají s Ministerstvem financí různá vylepšení. Informuje o tom iDnes.cz. Změny chtějí například u dědění nebo doby, jak dlouho by si nechali lidé penzi vyplácet. Navrhují také, aby byl vstup do fondu automatický. Kdo by se účastnit nechtěl, musel by se sám odhlásit.

Finančníci jsou nervózní z toho, že se nehrnete do Drábkova penzijního pilíře
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Důchodci protestující proti vládě

Červen je poslední měsíc, kdy mohou do soukromého spoření na penzi vstoupit lidé starší 35 let, zdůrazňuje iDnes.cz a uvádí, že zatím vstoupilo do druhého pilíře necelých 50 tisíc lidí. Penzijní společnosti prý hlásí rostoucí zájem klientů nad 35 let: "Je to pro nás signál, že lidé začínají vnímat blížící se lhůtu 30. června," říká Petr Brousil, mluvčí penzijní společnosti České pojišťovny. "Vzhledem k současné situaci a vzhledem k politickým rizikům odhaduji řádově 200 tisíc účastníků," říká pro iDnes.cz. Pavel Jirák, šéf Penzijního fondu KB. Původní odhady fondů přitom nejčastěji zněly na půl milionu v polovině roku.

Lidé se bojí, že o své peníze přijdou

Do Centrálního registru smluv chodí prý v posledních dnech zásilky až 1 500 smluv denně. 570 lidí si to s uzavřením penzijního spoření rozmyslelo a dohodli se na zastavení řízení o registraci. "Nejčastěji se rozmysleli na základě dezinformace typu 'oni to znárodní, oni to rozkradou'," vysvětluje Brousil. "Nejčastější důvody jsou ztráta důvěry, negativní ohlasy v zaměstnání, ale i reakce na zprávy v médiích o možném ukončení," říká Václav Bálek, mluvčí penzijní společnosti Allianz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

15:59 Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

Pokud vám minulá pandemie přišla jako zlý, hodně dystopický sen, tak Pandemická dohoda WHO v podstat…