Fischer hned v úvodu konstatoval, že Česko by mělo v boji s koronavirem udělat víc, poskytnout Čín více materiální pomoci a nelavírovat skrze vyjádření premiéra tak, že to napřed vypadalo, že neposkytneme pomoc žádnou. Kritizoval ale i čínské komunistické vedení, konkrétně čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. „Ten přednesl, tuším 23. ledna, jaký má velký sen a velkou vizi pro čínský národ, a přitom už tam umírali lidé po tisících,“ varoval senátor.
„Když někdo začne popisovat, co vidí kolem sebe, tak zmizí nebo je zadržen. Ten systém si hlavně hájí svoji vlastní pověst, Ta krematoria běží dnes 24 hodin denně, sedm dní v týdnu bez přestávky. Když Tchaj-wan řekl, že to musíme řešit jako humanitární krizi, tak co udělal Peking? Poslal na Tchaj-wan bombardéry a stíhačky. Takto se to ale s koronavirem dělat nedá. ... Já tady musím vzdát hold Jaroslavu Kuberovi, který chtěl jet na Tchaj-wan,“ uvedl Fischer.
Tchaj-wan by měl být podle Fischera přizván jako samostatný partner řešení epidemie koronaviru.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp