Generál Pavel vyzval, aby se o Rusku mluvilo pravdivě. A navrhl, jak řešit migraci

20.12.2018 8:34 | Zprávy

Bývalý předseda vojenského výboru NATO a bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky Petr Pavel se na webu Kupredudominulosti.cz zaměřil na to, že je třeba nevykreslovat Rusko jen v černých barvách, ale pokud možno také ve faktech.

Generál Pavel vyzval, aby se o Rusku mluvilo pravdivě. A navrhl, jak řešit migraci
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Otázky Václava Moravce.

Úvodem se Pavel vyjádřil k tomu, zda Rusko sehrálo významnou roli v boji proti Islámskému státu. „Rusko navenek vždy zdůrazňovalo, že je potřeba porazit Islámský stát a já tomu i věřím, protože Islámský stát byl hrozbou i pro Rusko. Mnoho velitelů v Islámském státu se rekrutovalo z Čečenců. Na druhou stranu se Islámský stát právě jako určitý proxy hráč svým způsobem Rusku v některých fázích hodil, protože destabilizoval úsilí Spojených států,“ zmínil s tím, že neúspěch mého nepřítele je mým úspěchem.

„Rusko mělo strategický zájem nejenom na stabilizaci situace v Sýrii, ale z hlediska dlouhodobějšího strategického geografického zájmu se také chtělo vrátit na Blízký východ, což se mu podařilo. Má námořní a leteckou základnu, vytvořilo si tam předpolí a díky svému působení v Sýrii se stalo hráčem, se kterým je třeba komunikovat jakékoli řešení na Blízkém východě. Takže v tomto smyslu pro Rusko do určité míry bylo pohodlné nechat Spojené státy, a koalici jimi vedenou, tak trochu krvácet na problému s Islámským státem a vstoupit do hry až v okamžiku, který se hodil jim,“ zmínil v této souvislosti ještě Pavel. 

Původní text ZDE

Následně se rozhovořil také o tom, že zcela jednoznačně jsme v informační válce. „Rusko moc dobře ví, že ekonomicky se Západem konfrontačně neuspěje, ale kde může uspět, je právě v oblasti informací a propagandy, kde mu právě technologie a sociální sítě umožňují velice široké pole působnosti a je to nakonec mnohem efektivnější a levnější než působení vojenské,“ zmínil Pavel.

„Ruské působení, ruská propaganda, jejich účast v ovlivňování voleb v řadě zemí nejsou jenom prokázaným faktem, o kterém se stále hovoří jako o neprokázané hypotéze, ale je to realita, se kterou prostě musíme žít,“ dodal Pavel. 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

16:55 „Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

Že je klobása na adventních trzích za 120 korun, si už tak nějak zvykáme. Dvě deci svařáku za 60 mož…