„Já jsem se rozhodl kandidovat na hlavu státu, protože jsem si uvědomil, že ta situace v naší zemi je velmi riskantní, velmi neúnosná. Ztrácíme svobody a uvědomil jsem si, že pozice hlavy státu je ideální v tom, aby člověk mohl komunikovat, sdělit svoji zprávu lidem, inspirovat lidi, a mým cílem je pomoci sjednotit společnost, zabránit tomu, abychom diskriminovali, abychom rozdělovali společnost, a zároveň vnímám, že jsem schopen pomoci tomu, abychom jako lidé dokázali zlepšit kvalitu svých životů, abychom dokázali se přiblížit tomu lidskému potenciálu. Věřím tomu, že my jako země máme obrovský potenciál, který je z obrovské části nevyužitý. Nevyužíváme ty možnosti, co máme, a já bych jako hlava státu rád pomohl lidem najít svoje poslání, najít ve svém životě inspiraci a radost,“ řekl na úvod Janeček, proč by právě on chtěl být prezidentem.
Stejného času, tedy úvodní minuty, využil ke své představě i Hilšer. „Já jsem kandidoval už v té minulé prezidentské volbě a získal jsem jako občanský kandidát, který začal úplně od nuly, zhruba 450 tisíc hlasů českých voličů a voliček. Beru to jako velký závazek, vstoupil jsem kvůli tomu i do politiky, ve které nyní dále pracuji, a rozhodl jsem se kandidovat znovu. Rozhodl jsem se kandidovat proto, že jsem přesvědčen o tom, že naše Česká republika, nebo respektive politika, potřebuje zastání u občanů, nebo respektive občané potřebují zastání, a je zde zapotřebí občanský kandidát. Kandidát, který je nezávislý, který není zapojen v těch současných strukturách, kandidát, který je nadstranický. Kandidát, který bude opravdu hájit veřejný zájem. Zájem občanů, a ne nějakých lobbistických skupin či finančních skupin, a to si myslím, že by měl být český prezident,“ dodal Hilšer.
Janeček se následně ohradil proti označení antivaxer, kterým je někdy častován. „Doporučoval jsem očkování pro rizikové skupiny. Jsem proti očkování dětí,“ sdělil Janeček. Jak tento pohled vnímá Hilšer? „Musíme rozlišovat, koho očkujeme a jak očkujeme, a my víme, že mezi těmi skupinami je z medicínského hlediska rozdíl. Máme pediatry, máme lékaře pro dospělé. Takže už jenom to naznačuje, že ty skupiny jsou odlišné, a myslím si, že i ta vědecká komunita k těmto věcem také přistupuje odlišně – myslím k těm starším lidem. A stejně tak k dětem. Je to třeba odlišit a myslím si, že ten, kdo to rozlišuje, tak by neměl být automaticky označován za antivaxera,“ podotkl Hilšer.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
COVID-19
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: vef
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.