Hipsteři vedou Brno. A proti opozici jdou prý ještě tvrději, než jejich předchůdci

22.12.2015 20:57 | Zprávy

Matěj Hollan se svým hnutím Žít Brno vyhrál volby v městské části Brno-střed i díky tomu, že si tropil žerty ze všech okolo. Když se ale o totéž pokouší jiné strany. Žít Brno se to velmi nelíbí. Dokonce se kvůli tomu obrací na policii. Publicista a vysokoškolský pedagog Petr Kolman jen nevěřícně kroutí hlavou nad tím, jak to ti „hipsteři“ vedou.

Hipsteři vedou Brno. A proti opozici jdou prý ještě tvrději, než jejich předchůdci
Foto: Žít Brno
Popisek: Žít Brno, logo hnutí.

Řada lidí teď hledí především na pražský magistrát a tamní nestabilitu pod taktovkou hnutí ANO Andreje Babiše. Jenže „veselo“ mají i v Brně. Hnutí Žít Brno Matěje Hollana postavilo svou kariéru na tom, že si tropilo žerty z někdejších vládců na radnici z řad ČSSD a ODS. Tato taktika vyšla i proto, že zmíněné politické strany nepodávaly na Žít Brno trestní oznámení, byť se toto neštítilo přirovnávat politiky i k Adolfu Hitlerovi.

Taktika Matěje Hollana byla natolik úspěšná, že v městské části Brno-střed dokonce Žít  Brno vyhrálo volby a dnes tamní městskou část řídí. Stojí přitom za pozornost, že ve zmíněné městské části prý uslyšíte i jednu zvláštní variaci na známou koledu. „Brno-střed obsahuje i svéráznou umělecko-studentskou část HipsteroVeveří … V tento adventní čas ji poznáte snadno, z nejednoho okna se linou tóny koledy: Hej hipstře, vstaň bystře,“ píše vysokoškolský pedagog a publicista Petr Kolman pro Reflex.cz.

Celý komentář naleznete zde

Někdejší politická taktika se teď hnutí Žít Brno začíná vracet jako bumerang. Dnešní opozice založila vlastní satirický web a střílí si z uskupení Matěje Hollana. A hle, někdejším recesistům se to nelíbí. Zašli dokonce tak daleko, že se obrátili na policii a podali trestní oznámení.  

„Nadbytečná kriminalizace komunální politiky je mor dnešních dnů. Policie by měla řešit hlavně loupeže a vraždy, pátrat po odcizených autech, rozhodně by však neměla být zatahována do komunální politiky. Falešná kriminalizace politiky má celospolečenské důsledky: Do politiky, samozřejmě nejen v Brně, přestávají chtít jít slušní lidé. Vždyť kdo by chtěl být vláčen policií a médii,“ upozorňuje vysokoškolský pedagog.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomio Okamura byl položen dotaz

Obvinění

Nemyslíte, že je zvláštní, že v případě, že jde o někoho z opozice, konkrétně teď myslím vás nebo Babiše, tak policie začíná jednat vždy před volbami, kdy se rozpoutává celá kauza? A máte dojem, že se tu měří všem stejně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Politik musí mít koule.“ Fica překvapili v TV studiu. On jim to vrátil

8:52 „Politik musí mít koule.“ Fica překvapili v TV studiu. On jim to vrátil

Co musí mít politik? Koule! Tedy alespoň podle Roberta Fica, předsedy slovenské vlády. Nezvyklé tvrz…