Frankl se při studiu tématu uprchlíků ve střední Evropě chce ptát, co to ve 20. století znamenalo, přijímat v tomto regionu uprchlíky. Ať už ruské uprchlíky prchající před ruským komunistickým terorem mezi oběma světovými válkami, německé uprchlíky, kteří ve 30. letech 20. století utíkali před Hitlerem, nebo jiné běžence.
„Řada autorů se ptala, jak je to možné, že demokratické státy, státy, které si zakládají na své demokratické liberální tradici, nepřijímaly uprchlíky v klíčových momentech. To je charakteristické ať už třeba pro Švýcarsko, nebo pro Spojené státy americké, pro Velkou Británii, ale také pro další země. A my jsme v naší knize v roce 2008 popsali podobné věci. Československo kromě jiného v roce 1938 uzavře hranici pro uprchlíky z Rakouska. Uzavře ji proto, aby nepřicházeli uprchlíci židovští, a tahle politika přispěje k výraznému zhoršení postavení Židů ve středovýchodní Evropě,“ řekl Frankl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp