„Všichni lidé dobré vůle jsou v Praze vítaní bez ohledu na sexuální orientaci, barvu kůže nebo vyznání. Mít rovná práva a být beze strachu tím, kým se člověk cítí, je totiž něco, co by mělo být naprosto samozřejmé. Bohužel to leckde samozřejmé není, dokonce ani v blízkých zemích střední Evropy. Třeba v Maďarsku nedávno schválili zákon, který zakazuje šířit materiály zobrazující homosexualitu nebo změnu pohlaví osobám mladším 18 let. Některá polská města pak zavedla takzvané LGBT free zóny a polský prezident Andrzej Duda označil podporu LGBT práv za destruktivnější ‚ideologii‘ než komunismus,“ uvedl Hřib.
„Jsem moc rád, že u nás v Česku naopak podpora LGBT práv setrvale roste. Třeba tři čtvrtě Čechů souhlasí s tím, že když se lidé milují, není třeba řešit jejich sexuální orientaci. Proto bych si moc přál, aby se konečně povedlo prosadit možnost uzavřít manželství i v rámci stejnopohlavních párů. Tato snaha má mou plnou podporu a moc tomu fandím,“ dodal Hřib.
„Zároveň vás chci pozvat na letošní Prague Pride, jehož jsme jako město hrdým partnerem. V rámci festivalu si můžete užít přes sto zajímavých akcí, debat, workshopů, přednášek, besed, výstav nebo promítání filmů. Myslím, že to bude určitě stát za to. Program celého festivalu naleznete tady: https://festival.praguepride.com/cs/program,“ poznamenal.
„Každý se tak může přesvědčit, že Prague Pride není jen o duhovém pochodu, který se letos ani neuskuteční kvůli protiepidemickým opatřením, ale že má důležitý osvětový význam. Náš finanční grant pro festival zároveň prošel odborným hodnocením stejně jako všechny ostatní žádosti. Neudělit ho jen kvůli tomu, že jde o akci pořádanou osobami s jinou sexuální orientací, by proto bylo dost diskriminační. Mimochodem, předloni na Pride bylo 45 tisíc účastníků, takže z pohledu poměru cena – výkon jde o nejúspěšnější grant na cestovní ruch. To je pro Prahu a Pražany v době zotavování po koronaviru obzvlášť prospěšné. Takže make love, not war. Přeji radostné vykročení do nového týdne!“ uzavřel pražský primátor.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.
Zálohování PET lahví a plechovek
Můžete mi vysvětlit smysl zálohování? Kde berete jistotu, že se pak bude víc třídit? Co když třeba docílíte tak toho, že se možná budou víc třídit lahve a plechovky, které lidé budou kvůli zálohám vracet do obchodu, ale zbytek odpadu, přestanou třídit? A proč musím petky případně vracet neporušené? ...
Další články z rubriky
20:49 Obrovské škody v EU. A bude hůř. Šichtařová řekla, co se chystá
Ekonomka Markéta Šichtařová varuje před úpadkem konkurenceschopnosti Evropy, způsobeným ideologií ES…
- 20:00 Vědecký pracovník: Rusko, Ukrajina a největší americká neziskovka jménem EU. Několik souvislostí, které s ničím nesouvisí
- 19:16 Člen al-Káidy dostal stipendium. Jen co Trump peníze zastavil, vylézají z USAID skandály
- 16:51 Výjimka pro Ukrajince? Pošarová s Foldynou klidnili naštvané občany Tachovska
- 16:05 J. D. Vance Evropě: Vezměte si z nás příklad. Zrušte regulace, pozor na cenzuru
- 15:20 Foltýn má problém. Senátorka pátrá po výsledku práce za 50 milionů