Pecina si pochvaloval, že v naší zemi je zatím relativní klid, protože potenciální teroristé tu nemají zázemí. „Doufám, že to tak dlouho ještě zůstane,“ podotkl.
Podle Schneidera nic nenasvědčuje tomu, že by se situace měla radikálně změnit. Upozornil ale, že pokud se o nebezpečí bude mluvit moc často, lidé si na to zvyknou. A jestliže by skutečně k nějakému teroristickému útoku došlo, jeho následky by mohly být pak horší. Proto by podle něj státní orgány měly bezpečnostní opatření činit spíše vskrytu. Přiznal ale, že takový postup politikům ubírá body. „Tyto hrátky bychom měli z této problematiky odstranit,“ dodal k tomu.
Vzdávání se svobod ve jménu bezpečnosti může mít nedobré následky
Schneider také varoval před sklouznutím do extrémní polohy, kdy bychom například ve snaze zajistit si větší bezpečnost se mohli vzdát některých svobod. To by prý mohlo „mít nedobré následky“.
Pecina si myslí, že u nás omezování svobod nehrozí. Pokud by se i jiné státy chovaly k uprchlíkům stejně jako ČR, nemusely by prý omezovat svobody i svým občanům, jak se už nyní děje například ve Francii.
Když nebudou moci teroristé zaútočit v jedné zemi, poohlédnou se v Evropě po jiné
Kroupa upozornil, že si budeme muset zvyknout na posilování rozpočtu bezpečnostních složek a na posilování armády. Varoval, že pokud teroristé nebudou mít v jedné zemi šanci zaútočit, poohlédnou se po jiné, protože Evropu už vnímají jako jeden celek.
Pecina s tím, že teroristé chápou Evropu jako jeden stát, nesouhlasí. „Nás chápou jako zemi, kam je značně ztížen vstup, kdežto v jiných státech tomu tak není. Uprchlíky nijak neselektují, nechávají je volně na ulici. Tito politici se chovají hodně nerozumně, byť to vypadá velmi humánně,“ prohlásil.
Potenciál pro přísun teroristů s migrační vlnou tu je
Kroupa odmítl, že by uprchlická vlna byla složená z teroristů. „To je chybné hodnocení situace, teroristé se k nám mohou dostat pohodlně autem z Rakouska, z Německa,“ uvedl.
Schneider na to reagoval tím, že terorismus v Evropě už je přítomen. Podle jeho názoru „potenciál pro přísun bojovníků migrační vlnou je“. Na druhou stranu prý ale vycvičení bojovníci používají k přesunu do Evropy jiné cesty než přes moře, kde jim hrozí utonutí, či přes kamiony, kde jim hrozí udušení.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam