Hrozili, strašili... a ono nic. Vzkaz od Pavla Černého pro Dienstbiera a spol. Ústavní právo na obranu se zbraní platí už měsíc

31.10.2021 10:45 | Zprávy

Je to nebezpečné, hrozí fatální excesy – i takové názory zaznívaly proti tomu, aby se do Listiny základních práv a svobod zakotvilo právo bránit sebe i život jiného člověka zbraní. V účinnosti už je celý měsíc; šlo o zbytečný povyk. „Nestane se nic. Jen se posuneme k státu, který chrání své slušné občany, aniž by zásadně omezoval jejich svobody,“ hájí smysl práva na obranu elitní bezpečnostní instruktor Pavel Černý.

Hrozili, strašili... a ono nic. Vzkaz od Pavla Černého pro Dienstbiera a spol. Ústavní právo na obranu se zbraní platí už měsíc
Foto: archiv
Popisek: Mgr. Pavel Černý, pplk. v.v., prezident LIGY LIBE

„Vážení, otázka: Slyšíte venku to ticho?“ poukazuje zastánce držení zbraní Pavel Černý na skutečnost, že uplynul právě jeden měsíc, kdy je již v účinnosti ústavní právo na obranu se zbraní, před kterým někteří politici důrazně varovali. „Všimli jste si snad nějakých hromadných divokých přestřelek po ulicích či masového vyřizování účtů ozbrojeným způsobem?“ podotýká.

Takové apokalyptické scénáře věštili hlavní odpůrci této ústavní novely: „A to nejen umanutý Dienstbier, ale i senátorky Seitlová a Horská či ústavní právník Winter a mnozí další,“ připomíná prezident organizace LIGA LIBE. „Stalo se (s prominutím) velké prd. Tedy přesně to, co jsme předpovídali (a plánovali) my. Jen se prostě tímto potřebně zakonzervovaly současné funkční poměry a bezproblémové zákony,“ konstatuje Černý.

Připomíná, že cílem od počátku bylo, aby se nic vlastně nedělo a zůstalo to i nadále stejné. A aby u nás mohli prověření a bezúhonní lidé po nelehké cestě k získání zbrojního průkazu i následně nárokově nabývat, užívat a hlavně i nosit zbraně. Anebo ti, kteří hodlají i do budoucna využívat, míněno nosit nějaký sebeobranný prostředek, například pepřový sprej, za něj nebyli jednou kriminalizováni, jako například ve státech na západ od nás.

„Ono i další mluví v prospěch toho, že rozličné zákazy k větší bezpečnosti nepřispívají a jsou pouze omezováním (když ne už rovnou šikanou) slušných lidí,“ zmiňuje, že u nás se z kategorie zakázaných zbraní napřed vyjmuly zaměřovací lasery, navzdory tomu, že někteří (co to znali ze starých akčních filmů) sýčkovali, že je „nyní budou nájemní vrazi užívat ke svým kriminálním účelům“.

Po uvolnění, kdy se ze zakázaného doplňku stal nikde v zákonech zmiňovaný předmět, se také nestalo nic. „Pár lidí si jej tehdy koupilo, a poté co zjistilo, že jim vlastně na nic není, byste jej na nějaké soukromé legální zbrani hledali marně,“ vzpomíná.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

15:11 „Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

Nedělní debata Václava Moravce se nesla v konfrontačním duchu a zaměřila se na povolební spojenectví…