I po covidu se můžeme učit na dálku, nabádá Vystrčil. Všechno zlé je k něčemu dobré

12.07.2021 17:36 | Zprávy

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se v červencových číslech obecních zpravodajů v senátním obvodu 52 – Jihlava rozepsal o právě skončeném školním roce. „Všechno zlé je k něčemu...,“ napsal mimo jiné.

I po covidu se můžeme učit na dálku, nabádá Vystrčil. Všechno zlé je k něčemu dobré
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

„Většinu roku výuka neprobíhala normálně a žáci, rodiče a učitelé si museli vyzkoušet nové způsoby komunikace a často si zvyknout na nový přístup k osvojování látky, kterou se je třeba naučit. Samozřejmě v různých rodinách probíhala výuka různě úspěšně. Bylo to nezvyklé a často velmi náročné. Díky všem, kteří se zasloužili o to, že to vypadá, že jsme to pro tuto chvíli zvládli,“ uvedl Vystrčil. 

Podle něj osobní kontakt učitele a žáka nelze nikdy zcela nahradit výukou na dálku. Současní studenti tak byli v tomto školním roce ochuzeni, tedy v nevýhodě. 

„Přesto si myslím, že pořád platí, že všechno zlé je k něčemu dobré. Studenti se sice často po dlouhou dobu se svými spolužáky a učiteli fyzicky nepotkali, na druhé straně si studenti i učitelé a často i rodiče, či dokonce prarodiče museli osvojit nebo významně vylepšit svoje schopnosti v oblasti elektronické komunikace a také v oblasti práce s různými zdroji informací nebo v oblasti využití různých návodů a způsobů výměny informací na sociálních či jiných sítích. I přes postupné značné vylepšení elektronické komunikace lze však předpokládat, a již se to i potvrzuje, že výuka nemohla být ve všech předmětech v tomto školním roce plnohodnotná, tedy bez negativních dopadů na její kvalitu,“ sdělil Vystrčil. 

„Také lze ale předpokládat, a sám jsem to zažil, že schopnost vyučujících, žáků a dalších využívat elektronické nástroje ke komunikaci se během období distanční výuky a omezení osobních kontaktů významně zvýšila. Jinými slovy nám doba covidová přinesla benefit, kterým je jasný pozitivní posun v naší schopnosti na dálku komunikovat, učit se, pracovat nebo zařizovat to či ono. A to není zase až tak málo a lze toho efektivně využívat i v době postcovidové,“ uvedl Vystrčil.

„Svým článkem směřuji k tomu, že nejen ve škole, ale i v práci toho budeme nyní asi muset mnoho dohnat, doučit se, dodělat, zařídit apod. Pokud se bude budoucnost vyvíjet jakž takž normálně, věřím, že to zvládneme, a navíc nám může zůstat a pomáhat nová schopnost lepšího využití nástrojů, které jsme se naučili využívat v době covidové. Je především na nás, zda si to dokážeme uvědomit a také zúročit. Je na nás, zda dokážeme k některým problémům či životním etapám třeba přistoupit i tak, že všechno zlé je k něčemu dobré,“ zakončil.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Lumír Aschenbrenner byl položen dotaz

Green Deal

Je nějaká šance, že to zelené šílenství skončí? Vždyť pokud budeme jediný, kdo mu podlehne, tak planetu to nezachrání a nás to žene jen do zkázy. Nebo myslíte, že nám lidem přinese něco dobrého? Co? Už takhle je naše ekonomika dost nekonkurence schopná – to je jen samé omezení, nařízení a byrokracie...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Slovensku škodil, kde mohl“. Pod Tatrami vzniká drsná kniha o Havlovi, u nás máte ochutnávku

18:48 „Slovensku škodil, kde mohl“. Pod Tatrami vzniká drsná kniha o Havlovi, u nás máte ochutnávku

„Slováky měl za ‚potížisty‘, kteří ho otravovali jako nějaká vzdálená část republiky, kde chce vládn…