Yunus i Hawking varují, že majetková nerovnost může přerůst v katastrofu. Prohlubující se příkop mezi těmi nejbohatšími a nejchudšími lidmi světa způsobí sociálně-ekonomické nepokoje, myslí si Yunus. „Bohatství se koncentruje jen na několika místech na zemi. Je to tikající bomba a obrovské nebezpečí pro náš svět,“ domnívá se bangladéšský finančník, poukazujíc na to, že současný bankovní a finanční systém vytvořily svět, ve kterém čím více máte, tím více dostáváte.
Vyjádření hněvu chudých vůči vládnoucím elitám je podle něj ostatně i vítězství republikánského kandidáta na prezidenta USA Donalda Trumpa či výsledek Brexitu. Podobně jako Yunus to pak vidí Stephen Hawking.
„Můžeme si myslet o rozhodnutí britských voličů odejít z EU či o rozhodnutí americké veřejnosti zvolit Donalda Trumpa příštím prezidentem cokoliv. V myslích mnohých komentátorů jde o vyjádření hněvu lidí, kteří cítí, že byli svými vůdci opuštěni,“ uvedl Hawking s tím, že šlo o moment, kdy zapomenutí promluvili a odmítli rady a vedení expertů a elit po celém světě. Lidé se podle něj obávají ekonomických dopadů globalizace a stále rychlejších technologických změn. Internet podle něj například umožňuje to, aby malé skupiny jednotlivců vydělávaly obří zisky s pomocí jen několika málo lidí. Budoucnost pak vidí v cestách ke hvězdám.
Původní text ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef