Italský ostrov opět kolabuje kvůli migraci. Senátorka Kovářová volá Pavla a Fialu k budíčku

15.09.2023 14:06 | Zprávy

Musíme začít bránit naše hranice, jde nám o život, bije na poplach senátorka Daniela Kovářová. Alarmující jsou zprávy z italského ostrova Lampedusa, kde se již nachází víc migrantů než místních obyvatel, tamní úřady zde kvůli neúnosné situaci vyhlásili stav nouze. Kovářová proto vyzývá prezidenta Petra Pavla, aby okamžitě odvolal české mezinárodní závazky ohledně „schengenských hranic“. A vyzývá premiéra Petra Fialu (ODS), aby svolal Bezpečnostní radu státu a mimořádné zasedání vlády k migrační krizi.

Italský ostrov opět kolabuje kvůli migraci. Senátorka Kovářová volá Pavla a Fialu k budíčku
Foto: archiv D. Kovářová
Popisek: Senátorka Daniela Kovářová

Vnější hranice celého schengenského území už není hlídána, jak bylo původně dohodnuto a miliony nelegálních přistěhovalců bez identity zaplavily evropské země s nejštědřejším sociálním systémem. „Nastala multikulturní katastrofa, jejíž znaky vídáme na ulicích většiny velkých evropských měst. Je jedno, jestli tomu říkáte invaze, ekonomická migrace, útěk před útrapami nebo lidskoprávní katastrofa,“ konstatuje členka horní parlamentní komory Kovářová ve svém komentáři.

V současné situaci je už jedno kolik nařízení, usnesení či mezinárodních smluv k tomu přijme Evropská unie, NATO či Rada Evropy nebo jsme v minulosti podepsali, dodává Kovářová.

Nejde už totiž o naši životní úroveň ani o naše důchody nebo zdravotní péči, ale o život. „Jde nám o život, o naši civilizaci, o naše domy a naše děti,“ upozorňuje s tím, že není v možné zachránit všechny ty miliardy lidí z méně rozvinutých končin země. „Nedokážeme nakrmit všechny hladové děti světa. Nedokážeme vyléčit všechny nemocné a ubytovat ani začlenit všechny trpící a ohrožené. Když se o to pokusíme, zničí nás to,“ zdůrazňuje senátorka.

Umělou a masovou imigraci považuje za civilizační zlo, za nejlepší považuje odstoupení od dohody o Schengenském prostoru: „Musíme zásadně revidovat naše sociální systémy. To zaprvé. A zadruhé: když není spolehnutí na země, které mají hlídat vnější hranice Schengenu, odstupme od dohody o Schengenském prostoru a vraťme se ke klasickému hraničnímu systému, který v západní Evropě fungoval sedmdesát let. A když to nepůjde kolektivně, pak to učiňme jednostranně,“ dodává politička.

„Lampedusa už je zničena. Musíme něco dělat. Musíme se začít bránit. Musíme začít bránit naše hranice,“ upozorňuje Kovářová.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Neoprávněná činnost pro cizí moc

Dobrý den, vím, že zákon vymyslela tato vláda, ale většina jejích členů se neobtěžuje s tím nám lidem něco vysvětlit. Obracím se tak i na Vás s dotazem, nač je takový zákon, koho a za co přesně má trestat? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Co dělají naši hlídači hranic, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseSTIPPY , 15.09.2023 15:18:58
Když se zničehonic při náhodné havárce rozuteče 30 migrantů?! Kolik jich asi bude u těch "nehavarovaných"? Řeknou nám to ukrajinští převaděči??? Kdy se začneme opravdu a účinně bránit?

|  6 |  0

Další články z rubriky

Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

19:28 Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

Svou návštěvu Spojených států završil europoslanec AfD Petr Bystroň na oslavě vítězství Donalda Trum…