Česká demokracie je podle Bartoše v krizi. Mohou za to tradiční strany, které se na politické scéně chovaly tak, jak se chovaly, a probudily v lidech nedůvěru vůči politice obecně. Lidé proto hledají řešení u nějakého jiného politika. Často u oligarchy, jak je prý vidět i v Česku na případu premiéra Andreje Babiše (ANO).
Bartoš by prý dal přednost tradičním stranám. Nejsou sice dokonalé, ale ctí základní pravidla demokracie a vede se v nich diskuse. Andrej Babiš podle všeho nemá rád, když se demokraticky „kecá“. Vyžaduje po své menšinové vládě, aby „nekecala a makala“, což je podle Bartoše problematický přístup k vládnutí a k demokracii.
Ještě tvrdší Bartoš byl, když se vyjadřoval k předsedovi hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamurovi.
„Já mám všude BAN u Okamury,“ prozradil Bartoš. Okamura podle něj volí poměrně jedoduchou strategii. S lidmi, kteří věří jeho pohledu na svět, dovoluje debatovat ve své facebokové skupině. Kdo nesdílí Okamurův názor, je bez milosti vyhozen.
„On sám o sobě jako není magor, on je jenom dobrej obchodník. On ví, jakej produkt, kdo je nakupující, jaká má bejt ta message (zpráva), kterou on koupí, a takhle roste. Věřím, že to má svý limity. Doufám. Věřím tomu,“ uvedl Bartoš.
Okamura naráží na své limity především tam, kde se podaří ukázat, že zkresluje fakta, že manipuluje s veřejností. Jedinou cestou je jít za těma lidma a vysvětlovat jim, jak to je. A nesmí to bejt nikdy vedení z nějaký pozice elit. Když přistupujete k lidem a řeknete jim, vy jste takový hloupoučký a my vám vysvětlíme, jak to je,“ varoval Bartoš.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp