I když se Hoffman domnívá, že z Evropské unie bychom vystupovat neměli, jiný názor členského státu by neměl být brán jako nějaké kacířství, ale jako názor sice malé, ale také suverénní země.
„Všude v Evropě teď začal převládat pocit, že EU je dobrý projekt. Lidé se z brexitu nevylekali, ale taky víc mluví o uspořádání referenda o dalším osudu té které země. Chtějí mít právo volit, ale taky právo v EU zůstat,“ míní komentátor. Důležité podle něj je, jak těsná má být košile i společný kabát. „Šéfové EU nám vnucují, abychom všichni měli stejnou i tu košili,“ míní Hoffman.
A zaměřil se i na slova nového francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, jenž východní země nazval cyniky, kteří Unii používají jako bankomat bez respektování evropských hodnot.
„Nepřijde mi příliš bystrý a asi mu tak chvíli potrvá, než se rozkouká. Jeho slova bych dokonce nazval politickou chybou. My nechceme být v EU ze zištných důvodů, ale proto, že jsme uvěřili v její ideály,“ zmínil k Macronovým slovům Hoffman. Ideály navíc podle něj máme v čerstvé paměti, neboť jsme do EU vstupovali později. A nyní vidíme byrokratické nesmyslnostii, tak jsme více kritičtí, dodal.
Původní text ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef