Ivane, vzpomínáš? Bartoš dostal vzkaz z minulosti. Bývalý kamarád se ozval

06.10.2021 7:21 | Ze sítí

Není žádným tajemstvím, že proti Pirátům a hlavně jejich předsedovi Bartošovi jsou používány výroky z dob, kdy Piráti o Poslanecké sněmovně jen snili. Známá je například fotka Ivana Bartoše ve vlajce Antify z roku 2016. Nicméně aktivista Tomáš Tožička, který měl být pirátský kandidát na senátora, říká, že mu Ivan Bartoš pouštěl „starý anarchistický songy“ při kampani v roce 2020. A ptá se, jestli je při cestách pouští také Vítu Rakušanovi. A pak je zde rozdíl, jak se Bartoš vyjadřuje o Havlovi v roce 2021 a jak se vyjadřoval v roce 2014.

Ivane, vzpomínáš? Bartoš dostal vzkaz z minulosti. Bývalý kamarád se ozval
Foto: Repro Facebook
Popisek: Ivan Bartoš s vlajkou extrémistické skupiny Antifa

I když jsou Piráti ve Sněmovně nováčkem, nejsou stranou bez minulosti. Výroky předsedy Ivana Bartoše například o tzv. muslimské Evropě momentálně používají konkurenti Pirátů. Další Achilovou patou Ivana Bartoše je jeho fotka ve vlajce extremistické skupiny Antifa, o čemž svědčí i to, že spojení s Antifou má pirátská strana jako jeden z „často šířených hoaxů“.

„Ivan Bartoš není a nikdy nebyl členem organizace Antifa. Vlajku, kterou vlastní, koupil v berlínské čtvrti Kreuzberg a považuje ji za historický symbol odporu německé společnosti proti nastupujícímu nacismu ve 30. letech. Jak říká sám Ivan Bartoš, být proti fašismu je normální,“ uvádí se na pirátských stránkách.

Foto bylo používáno i při minulých volbách, kdy se Piráti dostali do Sněmovny poprvé. „Ano, byl jsem na demonstracích v Praze – stejně jako jsem stál například u ubytoven, byl jsem v Krupce, kde pochodovali neonacisté a hrál jsem vystrašeným dětem na harmoniku. Stejně tak ve Varnsdorfu nebo v Ústí. GNWP (Good Night White Pride) je dlouhodobá kampaň hudební scény proti nacismu. Může se to někomu nelíbit, ale je to tak. Nikdy jsem nebyl ani nejsem členem AFA ani žádné jiné ideové organizace kromě České pirátské strany,“ prohlásil tehdy Bartoš.

„Neuznávám násilí jako řešení problémů. Mé postupy jsou didaktika a politika. V případě nutnosti nenásilný protest,“ tvrdil a dodal, že protest byl zaměřen proti Martinu Konvičkovi, Tomiu Okamurovi, Adamu B. Bartošovi a jiným. „V momentě, kdy exhibovali do té míry, že na náměstích stavěli šibenice, cítil jsem jako svou morální povinnost říci tomuto způsobu prezentace jasné ne,“ uvedl.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Ing. Lumír Aschenbrenner byl položen dotaz

Green Deal

Je nějaká šance, že to zelené šílenství skončí? Vždyť pokud budeme jediný, kdo mu podlehne, tak planetu to nezachrání a nás to žene jen do zkázy. Nebo myslíte, že nám lidem přinese něco dobrého? Co? Už takhle je naše ekonomika dost nekonkurence schopná – to je jen samé omezení, nařízení a byrokracie...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Slovensku škodil, kde mohl“. Pod Tatrami vzniká drsná kniha o Havlovi, u nás máte ochutnávku

18:48 „Slovensku škodil, kde mohl“. Pod Tatrami vzniká drsná kniha o Havlovi, u nás máte ochutnávku

„Slováky měl za ‚potížisty‘, kteří ho otravovali jako nějaká vzdálená část republiky, kde chce vládn…