„U nás moc nefungují pořady, které mají jednoznačně kladné znaménko a pozitivní atmosféru. Dobrým příkladem je Prostřeno! Formát koupený z Anglie, jehož původním poselstvím bylo: nemusíte být kuchař, abyste mohl uvařit a pěkně pohostit lidi. U nás se z toho jednoznačně stal konfrontační pořad,“ popisuje českého diváka Kruml.
Podle něj totiž chceme vidět podivné bytosti, které se zesměšní, protože neumějí vařit a zápasí s kuřetem z mikrovlnky. „Kdy si můžeme říct: To jsou oni, my takoví nejsme,“ podotýká.
Původní text ZDE.
Oproti Slovákům například nejsme tak emotivní. U našich sousedů například fungují bezvadně reality show. „Slovák vyžaduje emoce, netrvá na realističnosti a přijme příběh i z míst, jež nezná. Český divák se drží doma a je skeptický – zkoumá, zda je to či ono pravda a jestli je to možné,“ vypráví Kruml. Podle něj ale například na Slovensku nefungují historické věci, pokud nejsou udělané romanticky. „Pro Slováky je hodnota, že někdo z nuzných poměrů vystoupí v soutěži a zazpívá, my si říkáme, proč tam leze,“ srovnává také.
Následně si analytik všímá také toho, že zde probíhá boom hrané tvorby. A to nejen u nás. Podle něj bude trvat ještě několik let. „Po dobrých látkách je hlad. Například Netflix, když přišel do Nizozemska, vykoupil všechny scénáře, jež nebyly prodané. A rázem měli problém: tamní televize neměly co točit. Anebo si vezměte skandinávský vzestup. Seriály jako Most a Zločin se prodaly do celého světa, Most má za sebou hned několik adaptací: americkou, odehrávající se na hranici s Mexikem, anglickou, jež začíná v eurotunelu, svou verzi chystají Rusové,“ popsal závěrem Kruml.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef